עולם העבודה - מאמרים » מדור קריירה » 6 טיפים שיהפכו אתכם לשכירים עצמאיים

6 טיפים שיהפכו אתכם לשכירים עצמאיים

כדי לקבל יותר עצמאות בעבודה לא חייבים להפסיק להיות שכירים - ניהול עצמי נכון יהפוך אתכם לשכירים עצמאיים

חולמים על עצמאות אך לא במחיר הביטחון של תלוש שכר קבוע? אם תצליחו להשיג עצמאות כעובדים שכירים, יכול להיות שתהפכו חלום למציאות מבלי לשלם את המחיר הזה.

מגמה בולטת בזירת הניהול כיום, ממליצה למעסיקים לאפשר לעובדים עצמאות תפקודית בתנאים של סביבת עבודה חופשית או במילים אחרות - לאפשר לעובדים ניהול עצמיאם אתם בעלי מוטיבציה, מוכנים להשקיע מאמץ, ליזום משימות, לכוון דרכי פעולה ולעמוד ברף ביצועים גבוה – זהו סגנון העסקה מצוין בשבילכם.


10 טיפים לניהול הקריירה

להיות עצמאי זה לחשוב כעצמאי

שכיר שמרגיש עצמאי במקום עבודתו מרוויח משני העולמות - מהביטחון שבלהיות שכיר, יחד עם החיבור האמיתי למקום העבודה, למשימות ולמטרה. הסוד הוא לדעת לעבוד בדרך שלכם, מתוך רצון ואהבה אך בהתאם לתנאים הקיימים. 

כמובן שאין באפשרותכם לבחור אם המנהל שלכם יאמץ את אסטרטגיית הניהול העצמי או לא. מה שאתם כן יכולים לעשות כשכירים, זה לרכוש את אמונם של הממונים עליכם ולהשיג לעצמכם עצמאות בשטח. כך תעשו זאת נכון.

6 טיפים שיהפכו אתכם לשכירים עצמאיים:

1. הוכיחו את עצמכם בתפקיד הנוכחי

המפתח לקבלת אחריות הוא אמון ולכן לממונים עליכם חשוב לראות קודם כל שאתם מצליחים להתמודד עם המשימות שלכם. אם תראו שעמדתם בכבוד במשימות קודמות, הובלתם פרויקטים והגעתם לתוצאות מרשימות - כל זאת תחת פיקוחם הצמוד, יסמכו עליכם בעתיד וכך תסללו לעצמכם את הדרך לעצמאות בעבודה.  

2. דווחו על הביצועים שלכם

כדי שהממונים עליכם לא יצטרכו לרדוף אחריכם בשביל לדעת מה אתם עושים, דאגו אתם לדווח להם באופן שוטף אודות סטטוס המשימות שלכם. שקיפות כזו תעזור לשני הצדדים להיות מעודכנים ובטוחים בכך שהעבודה מתבצעת על הצד הטוב ביותר. רוצים להרשים? מכיוון שלכל משימה יש דד ליין, נסו להציב לעצמכם דד ליין מוקדם מזה שהציבו עבורכם ותוכיחו שאתם לא רק ביצועיסטים נהדרים, אתם גם זריזים.

3. הפגינו בטחון עצמי 

זה חשוב לבוא ולשאול שאלות כאשר לא בטוחים, אך המינון של השאלות חשוב לא פחות. אם תגיעו למנהל שלכם עם כל שאלה קטנה כגדולה, בטרם אתגרתם את עצמכם וניסיתם להתמודד עם הבעיה לבד, זה עשוי להותיר עליו רושם שאינכם בטוחים בעצמכם. נסו להיאבק במשימה בכוחות עצמכם והשאירו את השאלות למצבים בהם לא הצלחתם להתמודד לבד. 4. היו מוכנים מראש לכל שאלה

אם אתם מציגים רעיון מול אנשים, אל תגיעו למצב שבו מפתיעים אתכם עם שאלה שאינכם מוכנים אליה. חשבו מראש מה עשויים לשאול אתכם והכינו תשובות שיעזרו לכם להתמודד ועל הדרך גם יגבירו את תחושת הביטחון בידע שלכם. ואם בכל זאת הצליחו להתקיל אתכם עם שאלה קשה - זו אינה בושה לומר שאינכם יודעים, שתבדקו ותחזרו אל אותו שואל מאוחר יותר - זה עדיף על תשובה לא מבוססת.

5. קחו על עצמכם משימות ייחודיות

אם יש לכם רעיון לייעול ולשיפור של משהו שפועל בצורה לא הכי מוצלחת, זה יכול להיות רעיון טוב להציע אותו למנהל. ליוזמה כזו יש שני יתרונות - ראשית, היא תעזור לכם לקחת משימות שאתם מתחברים אליהן באופן טבעי ושנית, היא תעזור לכם להראות שאכפת לכם ושאתם עובדים מהלב.

6. הובילו את הצוות מבפנים

לא מוניתם לתפקיד ניהולי? זה לא אומר שאתם אמורים לוותר על מנהיגות. אם יש לכם יחסי אנוש מצוינים ויכולת להניע אנשים ותהליכים, אתם בהחלט יכולים להיות האנשים הדומיננטיים בצוות. גבשו את כולם סביב הרעיון בו אתם מאמינים, גרמו לקולגות לסמוך עליכם ולהיוועץ בכם והיו הכוח המוביל והמניע של הצוות.

 מנהיגות: ממשבר להזדמנות

 

 

שתף