עולם העבודה - מאמרים » מדור ראיון עבודה » איך להצליח בראיונות עבודה?

איך להצליח בראיונות עבודה?

להגיע לראיון העבודה זה חשוב – אולם לא מספיק. כדי לשפר את הסיכויים להיות האחד שמתקבל, חייבים להגיע אליו במיטבנו: לבושים היטב, בטוחים בעצמנו ובעיקר – מוכנים מראש. כך תעשו זאת

ראיון עבודה הוא המשוכה הראשונה שצריך לעבור בדרך לעבודה הבאה והוא הזדמנות חד פעמית לשכנע את המעסיק הפוטנציאלי שלכם שאתם המועמדים המתאימים ביותר לתפקיד. אך האם אתם מתכוננים לראיון עבודה ומגיעים מוכנים?בואו ללמוד כיצד להותיר רושם טוב ולעבור בהצלחה ראיונות עבודה.

איך להגיע מוכן לראיון עבודה?

רבים ממחפשי העבודה אינם מתכוננים מראש לראיונות עבודה – וחבל, כי הכנה נכונה יכולה להיות מה שיעשה את ההבדל בין הצלחה לכישלון. יעל פרימק מסבירה מדוע חשוב להתכונן מראש לכל ראיון עבודה - וגם נותנת הכוונה כיצד לבצע בפועל:
איך להתלבש לראיון עבודה?

להופעה החיצונית תפקיד משמעותי ביצירת הרושם הראשוני שלכם על המראיין. חשוב להתלבש באופן הנכון, ובאופן כללי – לשמור על הופעה כללית נקייה, מוקפדת ומכובדת. לפניכם הסבר מדוע זה חשוב – וטיפים מעשיים בנושא:
איך להציג את עצמך בראיון עבודה?

ההצגה העצמית שלכם, צריכה לתת את התמונה הטובה והמרשימה ביותר אודות עצמכם. חשוב שתספרו על עצמכם למראיין באופן קצר וממצה ותכללו את כל הפרטים הרלוונטיים - לפי הסדר הנכון. כך תעשו זאת כראוי:כיצד לענות לשאלה
"למה לקחת דווקא אותך לתפקיד?"


מהו המפתח למענה מוצלח על השאלה הזו בראיון העבודה? הכנה מוקדמת מראש. כדי לשכנע בכך את המראיין, עליכם להבין את התפקיד, את דרישותיו, והכי חשוב - לנסח מדוע דווקא אתם מתאימים לו. הנה כמה דגשים שיעזרו לכם להתכונן:כל הסרטונים לקוחים מהרצאתה של יעל פרימק "להצליח בראיונות עבודה", מתוך כנס אולג'ובס השנתי שנערך ב-7-8 בינואר 2013 בעזריאלי.

ומה יש למגייסים לומר על ראיונות עבודה? הנה מה שהם חושבים בנושא:אם יש לכם שאלות, אני וכל המומחים של לצידכם! ואנחנו זמינים בכל מקום שבו נוח לכם להיות: בטלפון 077-6-000-000 בפייסבוק ובאתר.

שתף