עולם העבודה - מאמרים » מדור קריירה » מהפכת השכר עולה שלב: בואו לגלות כמה באמת אתם שווים

מהפכת השכר עולה שלב: בואו לגלות כמה באמת אתם שווים

תמיד רציתם לדעת כמה באמת מרוויחים בתפקיד שלכם? מהיום זה אפשרי! מתחם השכר שלנו, מיזם חברתי שמבוסס על חכמת המונים, יגלה לם מה השכר הממוצע בכל תפקיד והאם אתם נמצאים מעליו או מתחתיו. אתם עוד פה?

שכר הוא עוגן מרכזי וחשוב בביסוס הקריירה. ובעוד שהמגמה העולמית היא שקיפות, נראה שבישראל נושא השכר טרם זכה לבמה המגיעה לו. זה לא חדש שכולנו סקרנים ורוצים לדעת בדיוק מה השכר המקובל בתפקיד שלנו, או כמה מרוויחים בתפקידים אחרים. החדשות הטובות הן שעכשיו כבר לא צריך לנחש יותר. "כמה אתם שווים" - מתחם ראשון מסוגו בישראל, מאפשר לכל אחד ואחת לבדוק, בכל רגע נתון, כמה מה רמות השכר המקובלות בתפקיד שלהם - ואיפה הם נמצאים ביחס אליהן.


תם עידן טבלאות השכר 

 
אז מה החידוש הגדול? עד לא מזמן השגת מידע על השכר נשענה על תחושות, בירורים מפה לאוזן, וטבלאות שכר מיושנות. המידע בנושא התבסס על טבלאות שכר, שכיסו חלק קטן מהתפקידים, התבססו על הערכות של כוח אדם ומעסיקים, ולא עודכנו על בסיס קבוע.

כדי להגיע לנתונים מדויקים ככל הניתן, שאלנו את מי שיודעים הכי טוב מכולם כמה הם מרוויחים: העובדים עצמם! מעל מ-230 אלף איש כבר השתתפו וסיפרו כמה הם מרוויחים, תוך ציון פרטים כמו שנות ניסיון, מיקום עבודה, מגדר, השכלה ותחום חברה. (הכל באנונימיות, כמובן).

הנתונים נאספו לתוך מערכת ייעודית ועברו עיבוד סטטיסטי תחת פיקוח קפדני של מומחי מכון המחקר "פאנלס". כאשר מספיק עובדים באותו תפקיד מסרו את נתוני השכר שלהם, ונוצר מה שקרוי "מדגם מייצג", החוקרים תיקפו את התפקיד סטטיסטית והנתונים עלו לאוויר.
 

מתחם חינמי שמתעדכן בזמן אמת


נתוני השכר במתחם מבוססים על אנשים כמוכם. כל מי שמספר לנו כמה הוא מרוויח – מקבל גישה לנתונים. המערכת שהשקנו תמשיך לפעול מעתה ואילך, לאסוף תשובות, להתעדכן בזמן אמת וכך תהווה מקור אמין, אובייקטיבי ומדויק לרמות השכר בישראל וכל זאת כמובן בחינם. בסך הכל קיימים במערכת 580 תפקידים, יותר מ-550 מתוכם כבר מתוקפים ומשקפים את השכר הממוצע והעדכני ביותר במשק.
 
 לא רק שכר: בונוסים נוספים במתחם

 
אז מה אפשר למצוא ב"כמה אתם שווים"?
  • לבדוק מה השכר הממוצע בתפקיד שלכם
  • לראות אתם אתם נמצאים מעל או מתחת לממוצע (ירוק אם מעל, אדום אם מתחת)
  • לתכנן את העתיד עם סימולטור השכר שמאפשר "לשחק" בנתונים ולגלות מה קורה בתפקידים אחרים
לצד נתוני שכר, יוצג לכל תפקיד ותפקיד גרף המציג את היצע המשרות בתחום וכן את רמת התחרות בו. בנוסף, ניתן למצוא במתחם נתונים מעניינים נוספים הנוגעים לשכר (למשל מהם התפקידים שבהם השכר הגבוה ביותר במשק) הצעות עבודה נבחרות ותוכן שרלוונטי לשכר והטבות.
 

מעכשיו, אתם באמת שווים יותר


ידע זה לא רק כוח, אלא גם כסף. הכלי החדש מאפשר לעובדים לקבל החלטות קריירה מושכלות יותר, להעריך אם ומתי לבקש העלאה, לסייע בהחלטות חשובות כמו האם לעשות הסבה או לעזור לסטודנטים המתלבטים בין מסלולים שונים. מעסיקים יוכלו ללמוד כמה הם צפויים לשלם לעובדים, ולהיות עקביים והוגנים בדיוני השכר.

ממחקר שערכנו עולה כי קרוב ל-50% מהישראלים מרגישים שהם מרוויחים פחות ממה שמגיע להם, נתון זה מחזק את נחיצותו של כלי המשקף נתוני שכר באופן דינמי ועדכני. "כמה אתם שווים" שובר את המוסכמות ומספק לאנשים פתרון וכלי שיסייע להם. העובדים מקבלים גישה חופשית למידע מעניין ואמין, שיודע לספק עוגני שכר נכונים יותר ומסייע לקבל החלטות חשובות בנוגע לקריירה.

יכול להיות שאתם מרוויחים פחות ממה שמגיע לכם? היכנסו לבדוק!

שתף