עולם העבודה - מאמרים » מדור חיפוש עבודה » איך חוזרים למעגל העבודה?

איך חוזרים למעגל העבודה?

ככל שחולף זמן רב יותר מאז העבודה האחרונה, כך גם קשה יותר לחזור לשגרה תעסוקתית. 5 עצות שיעזרו לכם לאסוף את עצמכם ולחזור למעגל

מאת: קרן בן נח

עבור מי ששהה תקופה ארוכה מחוץ למעגל העבודה, החזרה אליו אינה פשוטה - קשה יותר למצוא עבודה וגם אחרי שמוצאים - צריך להסתגל לשגרה חדשה. איך ניתן לחזור למעגל העבודה ומה יכול להקל על השיבה?


איך אסביר בראיון למה לא עבדתי שנתיים?

קדימה ולעבודה: 5 עצות שיעזרו לכם לחזור למעגל העבודה:

1. עדכנו את קורות חיים

לא עבדתם כמה שנים ואתם מעוניינים עכשיו לחזור לשוק העבודה? פערים לא מוסברים בקורות החיים שלכם עשויים לגרום למעסיקים לחשוש שאתם חסרי יציבות תעסוקתית, או מוסר עבודה - שהם ישקיעו בכם את ההכשרה לתפקיד ואתם מצידכם, לא תחזיקו מעמד. אז מה כדאי לכתוב בקורות החיים? כל תחום שבו עסקתם במהלך התקופה, שווה אזכור: אם רכשתם השכלה, עזרתם לחברה משפחתית, או שהתנדבתם – ציינו זאת. גם אם מדובר בעבודות זמניות - זה יראה למעסיק שאתם אנשים פעילים שמסוגלים להתחייב לעבודה לטווח רחוק.  

2. התחייבו לחיפושים

המשמעות של שגרת חיפושים מסודרת כרוכה בהחלטה להתחייב למשימות יום יומיות, ללא תירוצים. בהתחלה, לוח הזמנים הזה יכלול בעיקר הכנה עצמית של היכרות מחודשת עם שוק המשרות ושעה מסוימת ביום, במהלכה תעברו על המשרות הרלוונטיות ותשלחו קורות חיים, בתקווה שבהמשך כבר תוכלו להתחיל להגיע לראיונות עבודה ולציין לעצמכם מה הסטטוס שלכם מול כל אחד מהמעסיקים הפוטנציאליים. כמו כן, זה בדיוק הזמן להתעדכן בכל מה שהתחדש בתחום שלכם - אנו חיים במציאות עסקית המשתנה מרגע לרגע אז אם לא עבדתם מספר שנים הגיוני שתצטרכו להדביק את הפערים. 

3. בדקו: מי יכול לעזור בתהליך?

אם עבדתם בעבר במקום מסוים ושמרתם על קשרים עם קולגות או עם בוס לשעבר, זה הזמן להרים טלפון ולהתעניין, אולי תוכלו לחזור לתפקיד שהייתם בו או לתפקיד אחר. במקביל, הפעילו קשרים ובדקו עם המכרים שלכם אם הם שמעו על חברות שמחפשות עובדים בתחום שלכם או בתפקיד אחר אותו תוכלו לאייש. אל תשכחו לעדכן את החברים הרבים שצברתם לכם ברשתות החברתיות: פייסבוק ובעיקר לינקדאין, אולי מישהו מהם שמע בדיוק על משרה שהתפנתה ושיכולה להתאים לכם?

4. שמרו על ראש פתוח

לא חייבים לקפוץ ישר למים העמוקים. אם לא עבדתם מספר שנים ואתם מתקשים להיכנס מיד לשגרה מחייבת, אתם תמיד יכולים לחפש אחר משרה חלקית. עוד אפשרות שיכולה לרכך את המעבר לשגרת עבודה, היא למצוא עבודה זמנית. משרות זמניות המוצעות לעתים למספר שבועות ועד למספר חודשים, יכולות לעזור לכם להתרגל לרעיון ולעכל אותו בהדרגה, עם מחויבות נמוכה יותר מעבודה לטווח ארוך. במקרים רבים, גם הקבלה למשרה זמנית קלה יותר. ואם אין לכם ניסיון, התחילו בקטן, במשהו שדורש יותר תכונות אופי, ייצוגיות, או מיומנויות קיימות.

5. כשצריך: פנו לקבלת סיוע מקצועי 

אם התקופה הארוכה ללא עבודה מותירה אתכם חסרי יכולת לעמוד מול כל המכשולים שבדרך לעבודה המיוחלת, אתם יכולים להיעזר בגורם חיצוני. מאמן אישי יכול לשקף עבורכם את המציאות, לעזור לכם להתגבר על התחושה שאולי איבדתם קשר עם עולם העבודה, ועל חוסר ביטחון שמונע מכם לעשות את הצעד הראשון.  

כבר בדקת אילו משרות חדשות התפרסמו היום? >>

שתף