עולם העבודה - מאמרים » מדור קורות חיים » קורות חיים מנצחים: הדרך שלכם לעבודה הבאה

קורות חיים מנצחים: הדרך שלכם לעבודה הבאה

קורות חיים טובים הם כרטיס הביקור שלכם בשוק התעסוקה והצעד הראשון במירוץ למציאת עבודה. אבל מה כדאי להכניס לתוך המסמך וכיצד הכי נכון לעצב אותו? בואו ללמוד איך עושים זאת

מאת: ליאת בן תורה-שושן, מומחית AllJobs לכתיבת קורות חיים

התחלתם לחפש עבודה? קרוב לוודאי שהדבר הראשון שיעסיק אתכם יהיה קורות החיים שלכם. דרך מסמך זה אתם למעשה מציגים את עצמכם בפני המעסיקים והוא זה שיכול לסמן אתכם כמועמדים מובילים למן הרגע הראשון. 

כיום, על כל משרה מתמודדים עשרות מועמדים ולכן הצגה של קורות חיים מקצועיים תגדיל את הסיכוי שלכם להגיע לראיון.

אילו דגשים יש ליישם בקורות חיים כדי לגרום למעסיק להבחין בהתאמה שלכם לתפקיד?

אנשי גיוס מיומנים מקדישים בממוצע כ-30 שניות למעבר על קורות חיים שמגיעים אליהם. ובהתחשב בכמויות הגדולות שהם מקבלים, זה רק הגיוני וטבעי. כך תגרמו להם להבחין בכם:איך לציין גיל מבוגר בקורות החיים?

שוק העבודה מציב קשיים לא מעטים בפני מועמדים בגיל מבוגר, וכתוצאה מכך חלקם אינם חשים בנוח לציין את גילם בקורות החיים.

רוצים שהמעסיק יתרשם קודם כל מהניסיון והכישורים שלכם ורק אז יחליט אם הגיל חשוב? ליאת בן תורה מציעה פתרון אפשרי:יש לכם מה להוסיף מעבר לקורות החיים?

מכתב נלווה לקורות החיים יכול לעשות את ההבדל עבורכם, אך מסוגל גם לגרוע. אם אתם מעוניינים לצרף מכתב לקורות החיים, כך כדאי לעשות זאת:

 

האם יש כללים לעיצוב קורות חיים?

גם אם אתם יצירתיים במיוחד, כשזה נוגע לקורות חיים לא מומלץ להכניס פונטים ייחודיים, צבעים ותמונות. אז איך כן כדאי לעצב את המסמך? באופן נייטרלי, נטול אסוציאציות ורשמי ככל האפשר: ומה יש למגייסים לומר בנושא קורות חיים? צפו בסרטון הבא וגלו איך הם מסתכלים על קורות החיים שנשלחים אליהם:כל הסרטונים לקוחים מהרצאתה של ליאת בן תורה-שושן "קורות חיים מנצחים", מתוך כנס AllJobs השנתי שנערך ב-7-8 בינואר 2013 בעזריאלי.

לסיום, המעסיקים מגבשים עליכם דעה כבר בשלב קורות חיים ולכם יש זמן קצר מאוד להציג את עצמכם נכון ולהשאיר רושם ראשוני חיובי ככל האפשר. כדי ליצור מסמך מעולה וללא שגיאות היכנסו למדריך קורות החיים המקיף שהכנו עבורכם - והיעזרו בו.

בהצלחה!
 
שתף