עולם העבודה - מאמרים » מדור קורות חיים » להוריד קורות חיים מהאינטרנט: טוב או רע?

להוריד קורות חיים מהאינטרנט: טוב או רע?

כשזה נוגע לקורות חיים, לכל אחד כדאי להדגיש דבר אחר ולכן יש צורך בגמישות ובמסמך בעל מבנה ייחודי ואישי. כך תתאימו את קורות החיים אליכם ולא להיפך

מאת ליאת בן תורה-שושן, מנהלת המחלקה לשדרוג קורות חיים

איך רוב האנשים כותבים קורות חיים? מחפשים פורמט קורות חיים לדוגמא באינטרנט ומשתמשים בו ליציקת התוכן האישי שלהם. השימוש בתבניות אינו פסול, אך יש להשתמש בהן בשיקול דעת כי הן לא לוקחות בחשבון את המצב הייחודי של כל אחד מאיתנו.

 


בעידן האינטרנט, קל מאוד לשלוח קורות חיים - אך קשה יותר לבלוט מבין יתר המועמדים. המגייסים מקבלים היום כמויות אדירות של קורות חיים ולכן הם לא יכולים להקדיש יותר מכמה שניות לכל קובץ.

3 כללים לכתיבת קורות חיים מותאמים אישית שיעזרו לכם להתבלט:

1. תנו חשיבות לחלק העליון של הדף

רוב הפורמטים שתמצאו באינטרנט יבזבזו כ-30% מהעמוד על שורה ארוכה של פרטים ליצירת קשר. אין ספק שהפרטים הללו חשובים, אך די בשתי שורות הכתובות במאוזן שלא יגנבו לכם את ההצגה ויותירו לכם עוד המון מקום שבו תוכלו לכתוב את הדברים החשובים באמת.

2. הוסיפו תמצית קצרה בראש הדף

בחלק העליון של הדף, בדיוק מתחת לפרטים האישיים שלכם, תוכלו לכתוב תמצית הכוללת שתיים עד שלוש שורות המסכמות את הניסיון שלכם ביחס לדרישות שצוינו במודעה. כמו בעולם השיווק, היא הפרומו לקורות החיים שלכם ומיקומה ההולם יהיה מתחת לפרטים האישיים. התמצית מייצרת עניין בנוגע להתאמה הספציפית שלכם למשרה ולכן ניתן לערוך אותה בהתאם למשרה המבוקשת.

3. היו גמישים לשינויים

בפורמטים הסטנדרטיים, מיקום הנושאים לא בהכרח מתאים לצרכים שלכם. אם המשרה שמה דגש על ניסיון, אז איזה טעם יש לציין את ההשכלה כסעיף ראשון? ואם אתם מגישים מועמדות למשרות הדורשות ידיעת שפות ותוכנות, למה שלא תקדמו את הסעיפים הללו ותעלו אותם מתחתית הדף למעלה? בנוסף, אם אתם גרים ביישוב לא מוכר הוסיפו בסוגריים שם של עיר קרובה. אל תהססו לנפות תוכן שאינו רלוונטי למשרה - זה רק יהפוך את המסמך לממוקד וקריא יותר.

סיימתם? עכשיו נסו את מבחן 10 השניות

כדי לבחון איך מגייס או אדם שלא מכיר אתכם היה מתייחס לקורות החיים שלכם, תנו לאדם אחר לקרוא אותם ונסו לברר עימו מה הוא מבין מקורות החיים שלכם לאחר 10 שניות קריאה. אם לאחר 10 שניות הוא הצליח להבין מי אתם (מבחינה מקצועית ומה אתם מחפשים - הצלחתם.

למדו עוד איך לכתוב קורות חיים שמשרתים את המטרות שלכם:


מתוך הרצאתה של ליאת בן תורה: "איך לכתוב קורות חיים מנצחים", כנס AllJobs השנתי 

המעסיקים מגבשים עליכם דעה כבר בשלב קורות חיים ולכם יש זמן קצר מאוד להציג את עצמכם נכון ולהשאיר רושם ראשוני חיובי ככל האפשר. כדי ליצור מסמך מעולה וללא שגיאות היכנסו למדריך קורות החיים המקיף שהכנו עבורכם - והיעזרו בו.
בהצלחה!
 
שתף