עולם העבודה - מאמרים » מדור ראיון עבודה » 5 אנשים בעייתיים שפוגשים במרכז הערכה (ואיך להתמודד)

5 אנשים בעייתיים שפוגשים במרכז הערכה (ואיך להתמודד)

במרכז הערכה פוגשים אנשים נוספים שהגיעו במטרה להתמודד על המשרה. חלקם, עלולים לגרום לכם להיראות לא כל כך טוב. כך תתמודדו.

מאת: נטלי ברון, מנהלת תוכן - עבודה וקריירה

שלחתם קורות חיים למשרה נחשקת ולשמחתכם חזרו אליכם עם זימון לראיון עבודה, אבל יש גם קאץ' קטן -"מתקיים מרכז הערכה". חברות רבות נעזרות היום במכוני מיון לגיוס עובדים, ובניגוד לראיון עבודה "רגיל" שבו אתם נמדדים ביחס לעצמכם, במרכז הערכה תימדדו גם ביחס לאחרים ולהתנהלותכם מולם. אז נכון שאין דרך לדעת אילו אנשים תפגשו בדרך, אך מניסיוננו, לפחות אחד מתוך חמשת הטיפוסים הבאים יחכה לכם שם:

1. הדיקטטור: הטיפוס הראשון שבו תבחינו, עוד בשלב הכנת הקפה, הוא הדיקטטור. מדובר בטיפוס קולני, מתערב ומעורב, וכשצצה הזדמנות להתווכח על משהו הוא הראשון שיקפוץ. ולא, לא מדובר בביטחון עצמי בריא - הדיקטטור ישתלט על כל שיחה שתתקיים, כשכל מטרתו היא להוכיח את צדקתו. בתוך זמן קצר מתנגדיו כבר יבינו שאם יש להם דעה שונה, עדיף להם להחריש ולהישאר בחיים.

איך למנוע ממנו להרוס לכם: כשמגיעים למרכז הערכה חשוב לנסות להבין קודם מה מצפים מכם. האם מדובר במשרה הדורשת סבלנות ויכולת מתן שירות, או שמדובר בעבודה שכותרתה היא "דרושים שועלי/ נמרי/ תותחי מכירות"? באף אחד מהמקרים לא כדאי לכם להיות אגרסיביים, אך יהיה זה חכם מצדכם לדעת לעמוד מול אותו אדם רק כשאין ברירה אחרת, ולשמור על קור רוח ועל טיעונים הגיוניים.

2. זה שעף על עצמו: קל לזהות את אלו שעפים על עצמם גבוה מדי - טיפוח מוקפד, ומבט שכאילו אומר "אוי, הגעת לשווא, הרי ברור שאני לוקח את זה בהליכה". אבל רגע, אולי באמת מדובר במועמד איכותי ברמות על? הדרך היחידה לברר זאת, היא על ידי בחינת רמת המודעות העצמית של המועמד - מועמד איכותי ידע לגלות חולשות מפעם לפעם (שאינן פוגעות בליבת התפקיד כמובן) בעוד שהמועמד שעף על עצמו, כנראה יעיד על עצמו שהחולשה היחידה שלו היא שהוא פשוט "פרפקציוניסט".

איך למנוע ממנו להרוס לכם: סבלנות, הבנה וקבלה הן המפתח. אם תראו לבוחנים שהמועמד הזה מרגיז אתכם ותנסו להוריד לו את ההילוך בעצמכם, יריתם לעצמכם ברגל.

3. המבועת: המועמד המבועת היסס רבות באם כדאי לו בכלל להגיע לכאן היום. הרי מרכזי הערכה לא בדיוק מוציאים את הטוב מאנשים מופנמים. בשבילם, מדובר במשימה הרבה יותר קשה ומורכבת - לדבר, להשתתף ולהיות אקטיבי במשך כמה שעות טובות. מרוב שהמועמד המבועת בלחץ מהיום הזה, בשלב ההצגה העצמית הקול שלו רעד וכשקראו לו להשתתף בסימולציות הוא כמעט הקיא. ברוב הזמן הוא לא היה מסוגל לדבר ואם הוא ניסה להשמיע קול - זה יצא לו ממש לא טוב.

איך להתמודד איתו: מיותר לציין שהמועמד המבועת לא יכול להרוס לכם את הרושם. עשו את הדבר הנכון ונהגו באנושיות - גלו כלפיו סובלנות ותנו לו לדבר מדי פעם. זכרו כי מעבר להתנהלות שלכם במשימות הבוחנים מבחינים גם בהתייחסותכם לזולת.

4. זה שלא מבין עניין: בדיחה גסה באמצע ההצגה העצמית, מידע אישי מדי ולא נחוץ במהלך דיון קבוצתי והרבה שתיקות מביכות אחרי כל מילה שניה שלו. אם יש מקום שבו אדם צריך להבין את הגבולות החברתיים זה מרכז הערכה וגם יחסי העבודה שיגיעו לאחר מכן ידרשו הבנה בסיסית כזו. אבל מה שמובן וברור לכולם, לא מובן לזה שלא מבין עניין.

איך למנוע ממנו להרוס לכם: פשוט הימנעו, התרחקו ואל תשתתפו בבדיחות ובאמירות חסרות הטעם. כמו כן, השתדלו שלא לספק לו מידע אישי מעניין מדי במהלך שלב הכנת הקפה, פשוט כדי שלא יהיו בידיו חומרים שעשויים לצוץ בשלבים מתקדמים יותר של היום.

5. הממורמר: "נו באמת, קובעים איתנו בשעה 8:00 ומייבשים אותנו חצי שעה בחדר ההמתנה?", "יופי, עכשיו בטח יודיעו לי שאני הולך הביתה, היה נעים להכיר אתכם", "למה הם מעבירים אותנו את כל הסיוט הזה, בשביל איזו משרה עלובה?". משפטים כאלו ואחרים יצאו מפיו של המועמד הממורמר. הוא גם שמע מחבר של חבר שמכיר מישהו בחברה הזו, שמדובר בעבודה שהיא לא משהו בכלל. חוץ מזה, הבוחנת משוחדת ומישהו גם ככה יתקבל פה עם פרוטקציה.

איך למנוע ממנו להרוס לכם: אין ספק שמרכז הערכה הוא ראיון העבודה השנוא והמושמץ ביותר בקרב מחפשי עבודה. עם זאת, אם הגעתם עד הלום, כנראה שאתם מעוניינים לעבור את התהליך הארוך והמורכב הזה בהצלחה. כדי להותיר רושם חיובי על המאבחנים, אתם צריכים להגיע אופטימיים וטעונים רק באנרגיות חיוביות. די בטוח שאם תיסחפו אחר הקיטורים של הממורמר, האווירה השלילית והמרירה תשפיע גם עליכם. אז שמרו מרחק פסיכולוגי מהקיטורים, המשיכו לחייך והחזיקו מעמד בשעות הבאות.

רוצים לדעת איך להצליח במרכז הערכה מבלי להיות אחד מהטיפוסים הללו? - צפו בסרטונים שהכנו ולמדו לעבור את מרכז ההערכה בהצלחה.

שתף