עולם העבודה - מאמרים » מדור קריירה » גישה חיובית לניהול קריירה

גישה חיובית לניהול קריירה

תכנון קריירה וגיבוש מטרות עוזר להגיע אל היעד - גם גישה חיובית

מאת רויטל הנדלר, מייסדת AllJobs

כשמדברים עם אנשים שהתקדמו והצליחו בקריירה, אפשר למצוא המון סיפורים ודרכים שונות לאופן הביצוע של הזינוק הגורלי. הנה כמה עצות שיכולות להיות נכונות עבור רובנו:

לא לעצור ב"עצור"

בעבודה ובעשייה שלכם, התעלמו מהפחדים ומהחששות שלכם ופשוט זנקו קדימה. תירוצים כמו "אני רוצה לעשות אבל לא נותנים לי" משרתים את חוסר הביטחון שלכם ופועלים בסופו של דבר נגדכם.

יש לכם רעיונות לקידום העסק? תפעלו! חפשו את הרגע הנכון לדבר על כך עם המנהל שלכם ואל תחששו שזה לא ימצא בעיניו, או שהרעיון יצא מהידיים שלכם כי להיות העובדים שיזכרו תמיד כטיפוסים אקטיביים ויוזמים, הוא לגמרי הרווח שלכם.

קל יותר למלא כוס ריקה

אחד הדברים שגורמים לנו לחסום את עצמנו מלהתקדם הוא לחשוב שאנחנו יודעים כבר הכול, זה חוסם אותנו מלראות את המציאות שמשתנה ללא הרף וחוסם אותנו מלהקשיב לאחרים. אל תהיו יהירים, הישארו "כוס ריקה", כי רק כוס ריקה אפשר למלא.

 

עדיף לקבל החלטה שגויה

אף אחד לא אוהב לעשות טעויות, במיוחד כשיש לזה מחיר. מצד שני, אם לא תטעו, איך תלמדו ותצברו ניסיון? כבני אנוש, כולנו מעדיפים לא להגיע לרגע שנצטרך להודות בטעות. תכונה אנושית וטבעית זו, מונעת מאיתנו פעמים רבות לקבל החלטות.

ולסיום, סיפור קצר: בחברה גדולה עבד עורך דין, שעשה טעות שעלתה לחברה מיליון דולר. מישהו שאל את הבוס שלו אחרי המקרה "נו, איך הוא הגיב כשפיטרת אותו?" הבוס ענה באדישות, "מה פתאום, לא פיטרתי אותו", בהשתוממות אדירה שאל האיש "איך זה יכול להיות? הוא עשה טעות מטורפת שעלתה לחברה מיליון דולר!!", "בדיוק בגלל זה" אמר הבוס, "כבר שילמתי מיליון דולר לבית הספר הכי טוב שהוא היה יכול לקבל, עכשיו אני בוודאי לא אוותר עליו"

שתף