עולם העבודה - מאמרים » מדור קריירה » 3 הרצאות TED שיובילו אותך לקריירה נהדרת

3 הרצאות TED שיובילו אותך לקריירה נהדרת

כמה פעמים אמרו לכם שבקריירה, אסור להיסחף אחרי הרגש? אז אמרו. אחרי שתצפו בדוברים הבאים, יכול להיות שתחשבו לגמרי אחרת

מאת: נטלי ברון, מנהלת תוכן בנושא עבודה וקריירה

רוב האנשים, לפחות בתוך תוכם, רוצים לעבוד במה שהם באמת אוהבים, אך חוששים: שלא תהיה עבודה בתחום, שלא יהיה עתיד למקצוע, ובכלל - שיותר בטוח להקשיב לאמא וללמוד ראיית חשבון. אך הפחדים האלו יכולים להיות גם סתם תירוצים עלובים, לזה שאין לכם אומץ לנסות להשיג עיסוק שיקפיץ אתכם מהמיטה בבוקר - גם ביום ראשון.

3 דוברי TED הבאים, סבורים שיש קשר חד משמעי בין עבודה לבין אושר ושהבחירה הרציונלית לא מבטיחה סיפוק וגם לא הצלחה. האם הם מנותקים מהמציאות? תחליטו בעצמכם (תרגום לעברית).

הרצאה ראשונה: להפסיק עם התירוצים העלובים

לארי סמית': מדוע לא תצליחו להשיג קריירה נהדרת
אם הקריירה שלכם תקועה ויש תחושה של דשדוש במקום, אולי הגיע הזמן להביט במראה? סמית' נוטה שלא להסכים עם הסיבה לכך שלכם ולאחרים אין (וגם לא תהיה) קריירה נהדרת. השיטה שלו מזכירה קצת בעיטה בישבן ובעצם אומרת: רוצים סיבה לא להצליח? יש בשפע. רוצים להצליח? הפסיקו עם התירוצים העלובים.

הרצאה שניה: להתחבר באמת למה שאתם עושים

טוני רובינס: למה אנחנו עושים את מה שאנחנו עושים?
בעולם המונע על ידי עקרון ההישגיות, כל מה שחשוב זה להגיע למטרה. ויחד עם זאת, קשה להשיג הנעה פנימית ללא חיבור אמיתי לעשייה. בצילו של הקונפליקט הזה, טוני רובינס מחזק את כוחה של המשמעות וטוען שרגש הוא כוח החיים ומה שמזיז את העניינים בעולם. הוא גם טוען שהוא לא כאן כדי לעורר בכם מוטיבציה, אלא רק להסביר שכשעושים משהו בעל משמעות, שיוצר רגש שמניע לפעולה - התוצאה במקרים רבים היא הצלחה גדולה.

 

הרצאה שלישית: הסוד שיגרום לכם לעבוד באהבה

שון אקור: הסוד השמח לעבודה טובה יותר
הפסיכולוג שון אקור מדבר על פסיכולוגיה חיובית ועל חשיבותה של העדשה שדרכה אנו מתבוננים בחיים. בהרצאה מהירה ומשעשעת הוא מסביר על עוצמתה של החשיבה החיובית ועל יכולתה לשפר ביצועים, להביא ליעילות ולהצלחה ולמעשה - לשנות מציאות. צפו עד הסוף ונסו בעצמכם את התרגילים שהוא מציע להקניית חשיבה חיובית ולסריקת המידע השמח שהעולם מציע לנו, במקום להתמקד במידע השלילי שיש היום בכל מקום אפשרי.

כבר בדקת אילו משרות התפרסמו היום? >>

שתף