עולם העבודה - מאמרים » מדור קריירה » אהבה במקום העבודה - טוב או רע?

אהבה במקום העבודה - טוב או רע?

מסתבר שמקום העבודה מהוו קרקע פורייה להיכרויות רומנטיות, איך מנהלים קשר זוגי במשרד?

עובדים רבים מגלים שמקום העבודה שלהם הוא גם אתר הכרויות נחשק, כשעמיתיהם לעבודה משנים סטטוס והופכים לבני זוג פוטנציאליים. מסגרת העבודה היא כמו כל לוקיישן בו ניתן להכיר את אהבת חייכם, מועדונים,מסיבות של חברים או אתרי הכרויות.

מתאהבים בקולגות
מסקר שנערך בחג האהבה 2007 בקרב גולשי האתר ביקש אתכם להשיב - האם הייתם נכנסים למערכת יחסים זוגית במקום העבודה? למרבה ההפתעה, כ- 8% ענו כי כבר התאהבו בקולגות לעבודה, 14% ענו כי כן וכי הם עדיין עובדים יחד ומאושרים.  41% דיווחו כי הם היו נכנסים למערכת יחסים במסגרת מקום העבודה ואילו  37% מהנשאלים ציינו, כי אינם מעוניינים לחבר בין עבודה לחיי זוגיות. 

עובדים מסתירים את סיפור אהבתם

אין ספק כי מקום העבודה מהווה קרקע פוריה להיכרויות רומנטיות -אם בעבר הנושא היה בגדר טאבו, כי לא מערבבים בין העבודה לחיים האישיים, היום אנו מוצאים סביבות עבודה פתוחות יותר. מקומות עבודה רבים מקיימים ימי כיף עבור העובדים, במשרדי ההיי-טק ישנן גם שעות הפעלה באמצע היום במטרה לייצר הווי חברתי חיובי במשרד. החיבור האנושי הבסיסי הוא בלתי נמנע ונוצר יותר מהמקובל לחשוב. לרוב בתחילת מערכת היחסים מרגישים העובדים המאוהבים צורך להסתיר את סיפור אהבתם. הסיבה העיקרית לכך היא הרצון לבסס את הקשר לפני הצגתו בפומבי וכן החשש שהממונים עליהם יחששו לאיכות העבודה. לרוב, תופתעו לגלות כי מעסיקים מאוד מרוצים מ"ציפורים אוהבות" בכותלי המשרד.

בעד ונגד אהבה במקום העבודה

למערכת יחסים בעבודה יש כאמור, יתרונות וחסרונות: מצד אחד, אתם רואים אחד את השנייה יותר, במיוחד אם שניכם "מכורים לעבודה" ועובדים עד השעות המאוחרות, לפחות אתם עושים את זה ביחד. בנוסף, יש לכם הזדמנות לחוות ולהכיר מקרוב את החיים של הפרטנר, כי אתם חלק מעולמו המקצועי ולכן, אתם מבינים מה זה לחץ, לו"ז צפוף או מדוע הוא חובב שבבים אלקטרוניים...
מצד שני, לעיתים אהבה בעבודה יוצרת מתח ותחרות בין בני זוג, גוררת רכילות וביקורות מצד עמיתים אחרים, שחוששים שהקשר שלכם יפגע בעבודה או מקנאים בקירבה האינטימית שלפתע נוצרה ביניכם ולעיתים, תתפלאו, אפילו נמאס לכם לבלות זה במחיצתה של זו כל כך הרבה שעות.  בסופו של דבר, הכי חשוב ללכת בעקבות הלב ולעשות את הבחירה שנכונה עבורכם.

רומן בעבודה - טוב או רע?

ברומן עם המקצוע שלהם

 

שתף