עולם העבודה - מאמרים » מדור חיפוש עבודה » סוכן חכם - אוסף בשבילך את כל המשרות המתאימות לך

סוכן חכם - אוסף בשבילך את כל המשרות המתאימות לך

יצירת סוכן חכם מייעלת את תהליך החיפוש ומאפשרת לך לקבל במרוכז רק את המשרות שמתאימות לך. אבל איך מגדירים סוכן תקין ומה חשוב להקפיד ולמלא? מדריך

חיפוש עבודה דורש עקביות ושגרת חיפושים מסודרת. אך במקום לטרוח ולחפש כל פעם מחדש בתוך הקטגוריות שמעניינות אותך, ניתן להגדיר "סוכן חכם" שיעשה את העבודה בשבילך.

צור סוכן חכם – ולא תפספסו אף משרה

הסוכן החכם של AllJobs הוא כלי יעיל שעוזר לך למצוא עבודה: כל שעליך לעשות הוא להגדיר באילו משרות ותחומים אתה מתעניין, והסוכן כבר יאסוף עבורך את הצעות העבודה המתאימות לך.

איך עושים את זה?

1.
 נכנסים ל"סוכן משרות למייל" ומגדירים במדויק את ארבעת השדות הבאים: תחום, תפקיד, אזור, וסוג משרה. אפשר להגדיר עד 6 סוכנים שונים.דוגמא לסוכן משרות המוגדר נכון:

• תחום: מכירות  

• תפקיד: הדרכת מכירות
  
• אזור: מרכז  

• סוג משרה: מלאה2. בשלב השני, בוחרים תזמון קבלת דיוורים. ניתן לבחור את התדירות בה תקבלו את המייל עם המשרות (פעם אחת ב-24 שעות, או עדכונים שוטפים בכל פעם שמתפרסמת משרה חדשה שמתאימה לכם). 


 
מה כדאי לרשום בכל שדה?

שדה התחום: זה התחום בו אתם מחפשים עבודה. לדוגמה: מכירות, או אינטרנט. מדובר על קטגורית האב שאליה משתייכת המשרה שאתם מחפשים.

שדה התפקיד: פה מדובר על המקצוע שלכם, ולמעשה על התפקיד שאתם מחפשים. אחרי שבחרתם את קטגורית האב שאליה משתייכת המשרה – יש לבחור את קטגורית הבן, שמהווה למעשה את התפקיד עצמו. שימו לב: ניתן לבחור מספר תפקידים בכל תחום.

שדה האזור: כאן יש לבחור את האזור בו אתם מעוניינים לעבוד.

שדה סוג משרה: שדה זה מתחלק לשלושה חלקים שכדאי לסמן:

1. היקף משרה (לדוגמה: מלאה, חלקית)

2. סוג משרה (למשל: זמנית, מהבית)

3. למי מתאימה המשרה – כלומר מי קהל היעד שלה (לדוגמה: אמהות, סטודנטים)

3 טיפים ליצירת סוכן תקין

יצירת סוכן ממוקד ומפולח תסייע לכם לייעל את תהליך החיפוש, ותביא לכך שתקבלו רק הצעות עבודה רלבנטיות. מאידך, אם יצרתם סוכן לא תקין - תיווכחו במהרה כי אתם מתחילים לקבל גם משרות שאינן מתאימות לכם.

כך תעשו את זה נכון:

1. אל תשאירו שדות חסרים! מילוי כל השדות יחסוך לכם זמן ויגדיל את סיכוייכם למצוא עבודה.

2. מומלץ לא להתפרש על תחומים רחבים מדי ולנסות ולמקד את החיפוש. במידה והצעות העבודה שאתם מקבלים אינן מספקות אתכם, תוכלו תמיד להוסיף תחומים ולהרחיב את מעגל החיפוש.

3. הסוכן החכם מבוסס על "מנוע החיפוש" של האתר. על מנת לבדוק אילו משרות מתאימות לכם, כדאי להיכנס בשלב הראשון אל מנוע החיפוש שבעמוד הבית, להגדיר תחומים ולהתחיל לחפש משרות. אם בעקבות החיפוש שעשיתם קיבלתם תוצאות טובות ומתאימות – צרו סוכן בהתאם.

4. במידה ואינכם רואים את התפקיד שאתם מחפשים, ניתן למצוא אותו בקלות על ידי הקלדה חופשית שלו בשדה המתאים. כך זה נראה:שתף