התחבר
כבר נרשמת לאתר? התחבר כאן
 
מעסיק חדש? כאן נרשמים
ההודעות שלך
הגדרות
ממשק ניהול גיוסים
יצירת משרה חדשה
התנתק
מוצרי מדיה: פתרונות גיוס אישיים
מיון - שרותי מיון
השמה - שרותי השמה
חדשות קריירה
כתבות למגייסים
דף הבית - גיוס עובדים » מדור עולם הגיוס » "גיוס" עובד מתוך הארגון: 3 סיבות בעד ונגד

"גיוס" עובד מתוך הארגון: 3 סיבות בעד ונגד

במקום לפתוח את התפקיד לגיוס נרחב – החלטתם לאייש אותו בעובד קיים בחברה. האם כדאי לכם לעשות זאת? הכירו את החסרונות והיתרונות

מאת: בתיה וייסמן

זה לא סוד שגיוס של עובד חדש הוא לא רק יקר – אלא גם שואב משמעותי של זמן ואנרגיה.
אחת מהדרכים של המעסיקים לחסכון בעלויות הנה איוש התפקיד על ידי אחד העובדים הקיימים: פתרון שגם מאפשר "ללכת על בטוח" ולהמשיך לעבוד עם מי שכבר מכיר את החברה, אופייה ונהליה. מצד שני – לצעד זה יש גם לא מעט חסרונות.גיוס מבפנים: ללכת על בטוח – לטוב ולרע

האם כדאי לכם להציע את התפקיד לעובד קיים במקום לפתוח אותו לציבור הרחב?
את זה לא נוכל להגיד לכם. מה שכן נוכל זה להציג לכם 3 סיבות בעד – וגם 3 סיבות נגד.

למה כן?

1. גיוס בטוח: מבוסס על ידע מוכח
העובד הוכיח את היכולות שלו בתפקיד הקודם – ועל כן כאשר אתם מאיישים אותו לתפקיד החדש אתם לא "קונים חתול בשק". תחושת הביטחון המתלווה לכך שווה לאין ערוך, בעיקר לנוכח העלויות הגבוהות של גיוסים לא מוצלחים של עובדים העוזבים לאחר זמן קצר.

2. מאפשר חיסכון משמעותי בזמן ובעלויות
עלות גיוס של עובד חדש יכולה להגיע לעשרות אלפי שקלים – משלב פרסום המשרה ועד לשלב סיום החפיפה. "גיוס" של עובד חדש חוסך, למעשה, את תהליך הגיוס עצמו (פרסום מודעה, ראיונות, מיונים וכו') וגם חלק נכבד מתהליך החפיפה –  זה שמטמיע את העובד החדש בארגון.

3. מעניק "זריקת מוטיבציה מרעננת" לעובד
ההחלטה להעניק סמכות חדשה לעובד משדרת לו שביעות רצון וביטחון ביכולות שלו. הדבר מבטיח לו לא רק תפקיד חדש ומרענן, אלא גם שימור עתידי בחברה - וביטחון תעסוקתי. אם מדובר בקידום – אז על אחת כמה וכמה.  

למה לא?

1. גיוס בטוח מדי: עלול לפגוע בתפקיד
אין ספק שההיכרות המוקדמת עם היכולות של העובד תורמת לביטחון בו. יחד עם זאת, איוש זה עלול לבוא על חשבון תכונות אחרות הנחוצות לתפקיד – ואינן מתקיימות. ייתכן ועיתוי זה הוא זמן לפתוח מחדש את התפקיד ולגייס על פי דרישותיו – ולא להסתפק ב"פשרה" הנובעת משיקולי נוחות.

2. מעכב כניסת "דם חדש" לשורות החברה
חשיבותו של הגיוון הארגוני מוזכרת רבות בהקשר של גיוס עובדים. קידום מבפנים משמר, למעשה, את מצבת כוח האדם כפי שהיא, והתוצאה היא שאותם עובדים נשארים יותר זמן - וגם נשחקים בהתאם. כל זאת בעוד שגיוס של עובד חדש יכול דווקא להעניק רענון נחוץ לשורות.

3. עלול לקצר את טווח איוש התפקיד
משך העבודה הממוצע של עובד שכיר בימינו הנו כשנתיים-שלוש. סביר להניח שאם העובד הספיק להוכיח לכם את עצמו הוא הספיק גם לעבור כברת דרך בחברה. כדאי לקחת בחשבון כי איוש זה עלול שלא להאריך ימים – או אז תצטרכו לגייס מחדש לתפקיד בכל מקרה.רוצים להישאר מעודכנים? 
הצטרפו לקהילת מנהלי הגיוס שלנו בלינקדאין!

מחפש עובדים? לחץ כאן

שתף