עולם העבודה - מאמרים » מדור קריירה » טעויות נפוצות בניהול קריירה

טעויות נפוצות בניהול קריירה

הדרך לחיים של חוויות והזדמנויות עוברת דרך תכנון הקריירה שלכם - והשתדלות להימנע מטעויות

מאת רויטל הנדלר, מייסדת AllJobs

כולנו עושים טעויות שנובעות מכוחניות במהלך הקריירה, לפעמים אחרים מאירים את עינינו ולפעמים אנחנו ממשיכים באותה התנהלות. אנחנו רוצים לחלוק איתכם בטעויות כאלה, בתקווה שתוכלו להימנע מהן בעתיד:

האצילו סמכויות

נותנים לאגו להשתלט

למה אנחנו מוצאים את עצמנו לפעמים במצבים שבהם אנחנו נלחמים על טריטוריה? ברוב הזמן האדם דווקא נוטה לעצלות, אז למה כל כך חשוב לו להילחם על דברים מסוימים? כי במאבק בין האגו לעצלות, האגו בדרך כלל מנצח.

האצילו סמכויות: מנהל צריך לשאוף שדברים יסתדרו בלעדיו. מנהיג טוב הוא כזה שגם בלעדיו הכול ממשיך לפעול, והעבודה שלו זה לעזור לצוות שלו לשפר את הביצועים עוד יותר, מעבר ליכולת הטבעית שלהם. אם נשים כולנו יד על הלב ונתבונן פנימה, נראה מצבים שבהם האגו שלנו איבד שליטה ויצא במלוא עוזו מאיתנו שלא בהגיון.

בשורה התחתונה: לא להילחם, כן ליזום. כן לדחוף דברים שאתם מאמינים שיכולים לעשות טוב לארגון וללקוחות.

מנסים לכבוש טריטוריה

אנשים נוטים להרחיב את הטריטוריה. לפעמים הרחבת הטריטוריה והאחריות גוררת עומס שעלול לגרום לנו להיכשל גם בתחום המקורי שלנו וגם בתחום החדש שאליו התרחבנו.

"תפסת מרובה, לא תפסת" עבודה מועטה שנעשית באופן יסודי וללא רבב, עדיפה על עבודה חלקית ולא מוצלחת – זה לא תורם לארגון וזה לא נראה טוב בעיני אחרים. ככל שתיטיבו לבצע מטלות, ככה תקבלו עוד מטלות באופן טבעי – בלי להילחם עליהן.

בשורה התחתונה: להרוויח פעמיים – פעם אחת כשלא מסתכנים בהתחייבות למשימות בלתי אפשריות, ופעם שנייה כשנקבל סמכויות נוספות ותחומי אחריות מתוך אמון. הסיכוי להצליח ממקום כזה גדול הרבה יותר.

ולסיום, הצד האנושי: חשוב שתתחזקו את יחסי האנוש שלכם לאורך כל הדרך. מה זה אומר? לשמור על קשר טוב עם הסביבה המקצועית שלכם, לא להתנשא מעל אף אחד. התנהגות לבבית ופתוחה לסביבה מעידה על ביטחון עצמי גבוה ולא על חולשה. זכרו תמיד שהאנשים שעליהם דרכתם בדרך למעלה, הם אלה שתפגשו בדרך למטה, אז שיהיה לכם נעים תמיד בסביבת כולם ושתמיד ישמחו לראות אתכם מתקדמים ומצליחים.

 

שתף