עובדים גויסו
964
עולם העבודה - מאמרים
» מדור מחקרים ומגמות בעולם הגיוס

מדור מחקרים ומגמות בעולם הגיוס

סקר חדש מעלה ממצאים מפתיעים: 70% מהעובדים יודעים כמה מרוויחים חבריהם לעבודה; וכמה היו מעדיפים שלא לדעת?
סקר חדש מלמד שרוב העובדים לא מרוצים, מפחדים שיפוטרו, ולא מפסיקים לחפש. בעידן שבו עובדים מתחלפים כל שנתיים מה אפשר לעשות כדי לנצח את הממוצע ולייצר סביבת עבודה יציבה?
משבר הקורונה החזיר את שוק העבודה עשור אחורה: הכח חזר מהמועמדים למעסיקים, היקפי הגיוס נחתכו ביותר מחצי, וקיימת עלייה חדה במספר המועמדים על כל משרה.
כיצד השפיעו הסגר הראשון והשני על העובדים שפוטרו או הוצאו לחל"ת וטרם חזרו למקום עבודתם, ועל תפיסתם את מקום העבודה?
הקורונה הכריחה חברות רבות להתרחק מהמשרדים המסורתיים ומההתפרסות הסטנדרטית בתוכם. עכשיו, מנהלים ועובדים צריכים להבין כיצד לנווט בצורה הטובה ביותר בסביבות עבודה חדשות וגמישות אלה
נפח שוק התעסוקה הצטמצם, עלייה בכמות העצמאים, ומודל עבודה מהבית – כיצד השפיעה הקורונה על שוק התעסוקה?
כמעט שנה לתוך משבר הקורונה, נראה שהחיסונים וההגבלות מתחילים לעשות את שלהם ושוק העבודה מראה התאוששות מסוימת, במקביל לצעדים שעושה המדינה כדי להתחיל חזרה לשגרה.
ענף ההייטק שמר על יציבות לאורך כל משבר הקורונה. אמנם גם הוא נפגע וגייס פחות, אבל בניגוד לתעשיות אחרות שבהן הפגיעה היתה "אנושה" הוא הצליח לשמור על מצבת משרות מכובדת ולהישאר שחקן ראשי בשוק
משכורות העובדים ימשיכו לעלות, ואחד האתגרים המרכזיים ב2022 יהיה לא רק גיוס של כוח אדם חדש אלא גם התמודדות עם התחלופה של זה הקיים. אז מה אפשר לעשות כדי לצלוח את האתגר הזה טוב יותר?
אחת הבעיות המרכזיות של מגייסים ומעסיקים כיום היא העובדה שכולם רוצים לעבור להייטק. אז איך בכל זאת תגרמו לעובדים ולמועמדים להישאר אצלכם?