התחבר
כבר נרשמת לאתר? התחבר כאן
 
מעסיק חדש? כאן נרשמים
ההודעות שלך
הגדרות
ממשק ניהול גיוסים
יצירת משרה חדשה
התנתק
מוצרי מדיה: פתרונות גיוס אישיים
מיון - שרותי מיון
השמה - שרותי השמה
חדשות קריירה
כתבות למגייסים
דף הבית - גיוס עובדים » מדור עולם הגיוס » 3 מיתוסים על מיון קורות חיים שהגיע הזמן להפריך

3 מיתוסים על מיון קורות חיים שהגיע הזמן להפריך

שינויים בנורמות חברתיות ודפוסים כלליים משפיעים גם על עולם התעסוקה: כדי לקרוא נכון קורות חיים בעידן החדש - צריך להיפרד מכמה תפיסות עולם ישנות

מאת ליליה פאוקר, מומחית מיון עובדים

שמתם לב שמהלכי הקריירה של מועמדים הופכים ליותר מגוונים ופחות צפויים? גם מסמך קורות החיים של תקופתנו נראה שונה מבעבר, וייתכן שמבחינתכם שונה מדי - ואף מרתיע. אך אל תמהרו להסיק מסקנות, שכן כך אתם עלולים לפספס מועמדים מבטיחים.


אז מה אם המועמד גר רחוק? זה לא אומר שצריך לפסול אותו אוטומטית


שינויים חברתיים, כלכליים, טכנולוגיים ואחרים הם בעלי משמעות גם לדפוסי התעסוקה ולתהליכי הגיוס שאתם מנהלים: לכן, כדי להגיע לעובדים הטובים ביותר עבורכם, התאימו את שיטת מיון המועמדים לעידן החדש.

המשימה של המגייס היתה ונותרה להסיק מקורות החיים את הגורמים שיש להם תרומה חיובית לעסק שלכם - היא פשוט הפכה מורכבת יותר. אז איך צולחים אותה?


נתחיל בהפרכת 3 מיתוסים שגורים בנושא קורות חיים של מועמדים ומה שכביכול עומד מאחוריהם:

1. המיתוס: "החלפת מקומות עבודה מעידה על חוסר יציבות תעסוקתית"


בעבר הלא רחוק, עובדים היו מתחילים לעבוד במקום אחד ומתקדמים בו בהדרגה במשך שנים עד לפרישה לפנסיה. כשעובדים מדלגים מחברה לחברה, מתפקיד לתפקיד, ולעתים אף ממקצוע אחד לאחר, למעסיקים יש נטייה לראות בכך אות מבשר רעות ותמרור אזהרה מפני עובד לא יציב. האומנם?

תחלופה גבוהה של מקומות עבודה היא נורמטיבית.

כיום נהוג להחליף מקום עבודה אחת לכמה שנים, ואפילו כל שנתיים שלוש. בענפים מסוימים השינויים אף תכופים יותר – למשל, בענף ההייטק או בתפקידי מכירות.

חפשו את התכונות שיתרמו לכם כמעסיקים. שינויים תכופים במקומות עבודה עשויים ללמד על יוזמה, תושייה, יכולת ללמוד דברים חדשים במהירות, הישגיות, רצון עז להתקדם וכמיהה לעניין אמיתי בעבודה. כל אלה הן תכונות מצוינות, שעשויות לשרת את הארגון שלכם נאמנה.

2. המיתוס: "התפקיד האחרון בקריירה הוא הבסיס לתפקיד הבא"

ראיתם פעם קורות חיים של מתכנת שהפך למורה? או עורך דין שהפך למנהל תוכן? כשהתפקיד האחרון של מועמד אינו המשך "טבעי" לתפקיד הקודם, שתי מסקנות מוטעות רווחות בקרב מעסיקים: האחת, שמדובר במועמד לא מגובש, שלא יודע מה הוא רוצה לעשות כשיהיה גדול. השנייה – התפקיד האחרון שמילא המועמד הוא הרלוונטי לבדיקה, ובמקרה שאין בו הלימה לדרישות המשרה הנוכחית – המועמד יפסל. האמנם?

אל תירתעו משינוי מקצוע. קורות החיים של המועמד הם במידה רבה ראי לעידן החדש. שינוי מקצועי הינו בגדר תופעה שהולכת ורווחת, המהווה נגזרת של תפיסות חדשות.

חפשו את התכונות החיוביות שניתן ללמוד משינוי מקצוע. שינוי מקצוע עשוי ללמד על תכונות חיוביות לעולם המקצועי של העסק שלכם: למשל, תושייה, גמישות, תשוקה למקצוע חדש, יכולת ורצון ללמוד, סקרנות.

חפשו את המידע הרלוונטי למשרה בתפקידים קודמים. אל תתעכבו רק על התפקיד האחרון. כלל האצבע לפיו המשרה האחרונה של המועמד היא המשרה הרלוונטית ביותר כדי לעמוד על ניסיונו וכישוריו הוא בסך הכול כלל אצבע – לא חזות הכל. במקרה של מועמד שעשה שינוי מקצועי לעתים צריך לחפש את המידע הרלוונטי למשרה בתפקידים שעשה קודם לכן. כדאי להתאמץ ולחפש – אולי תמצאו שם את העובד המנצח הבא.

 

3. המיתוס: "לא כדאי לגייס עובד המתגורר רחוק מדי ממקום העבודה"

מעסיקים רבים מגדירים אזור מגורים קרוב למקום העסק כדרישת סף קשיחה – מועמד שאינו מתגורר ברדיוס הגיאוגרפי שהוגדר על-ידי המעסיק לא יעבור הלאה לסקירה מעמיקה יותר של כישוריו וניסיונו. האמנם?

מחקרים מלמדים: עובדים מוכנים לעבוד במקום עבודה מרוחק.

מחלקת המחקר של AllJobs, באמצעות חברת Zeta Tools, ערכה לאחרונה סקר בקרב עובדי הייטק על העדפותיהם התעסוקתיות. מהסקר עולה כי עובדים רבים דווקא מוכנים להתפשר ולהרחיק נסוע למקום עבודה מרוחק ממקום מגוריהם, בתנאי שהמשרה מספיק מפתה, מאתגרת ומעניינת. 

חפשו את הנכונות האמיתית של העובד לנסיעות ארוכות.

מועמד שולח אליכם קורות חיים כשהוא מודע לנסיעות הכרוכות במקום עבודה מרוחק? סיכוי טוב שבידיכם מועמד רציני, אחראי, שרוצה מאוד את המשרה שפרסמתם. לא חבל לכם לוותר עליו? מחיר ההחמצה של עובד טוב הוא כבד, ולכן עשו הכול כדי לא להחמיץ אותו.

רוצים להשאר מעודכנים? הצטרפו לקהילת מנהלי הגיוס שלנו בלינקדאין!

שירותי מיון והשמה מבוצעים ע"י "AllJobs Match"

 

שתף