התחבר
כבר נרשמת לאתר? התחבר כאן
 
מעסיק חדש? כאן נרשמים
ההודעות שלך
הגדרות
ממשק ניהול גיוסים
יצירת משרה חדשה
התנתק
מוצרי מדיה: פתרונות גיוס אישיים
מיון - שרותי מיון
השמה - שרותי השמה
חדשות קריירה
כתבות למגייסים
דף הבית - גיוס עובדים » מדור עולם הגיוס » טובעים בים של וורד? 5 טיפים לסינון קורות חיים

טובעים בים של וורד? 5 טיפים לסינון קורות חיים

במקום להתייאש ממבול קורות החיים שמגיעים - קבלו טיפים למיון נכון שיעזור לכם לאתר את המועמדים המתאימים ביותר לתפקיד

תהליך הגיוס אף פעם לא יהיה מהיר מספיק. תמיד יהיו עיכובים, התלבטויות, וחששות, החל מפרסום התפקיד ועד ההחלטה הסופית על קבלת המועמד. כשאתם עובדים על מודעת ״דרושים״ למשרה שמתפנה בחברה שלכם, לרוב תנסו לשקף בה את התפקיד בצורה הטובה ביותר, ולמשוך כמה שיותר עובדים מוכשרים וחרוצים להגיש מועמדות. אך מה קורה כאשר יותר משניים-שלושה אנשים מגיעים מועמדות? כאשר מצטברת על שולחנכם ערימה של קורות חיים שונים ומשונים, אותם אתם צריכים למיין כדי למצוא את האחד?

מצד אחד, אינכם רוצים לפספס מועמדים מבטיחים, ולכן תרצו לעבור על כל קורות החיים, ומצד שני, הזמן הוא משאב מוגבל ואינכם רוצים לבזבז אותו. כיצד אפשר לייעל את תהליך הסינון, אך לא לפספס מועמדים איכותיים ומתאימים? זוהי שאלה מורכבת, וכמובן שלעתים יש פספוסים, אך ללא ספק יש צעדים שתוכלו לעשות שיקלו עליכם. במיוחד עבור מגייסים אשר תוהים כיצד לסנן את קורות החיים הרבים שמגיעים אליהם ביעילות, הכנו עבורכם רשימת טיפים שיסייעו לכם להתמודד עם הערימה בקלות וביעילות. 


מחפש/ת עובד חדש ולא יודע/ת איפה להתחיל? לחץ/י כאן

הנה 5 טיפים לסינון קורות החיים שיעשו לכם סדר בבלאגן:

1. אפיינו את התפקיד באופן האפקטיבי והמדויק ביותר

כמו בהרבה דברים אחרים בחיים, לפעמים התרופה הטובה ביותר לבעיה היא טיפול מונע. כך גם במקרה הזה: הצעד הראשון לסינון קל יותר של קורות חיים הוא לוודא שלא תתמודדו עם הצפה של קבצים, שכל קשר ביניהם לבין דרישות המשרה הנו מקרי בהחלט.
מה אפשר לעשות בנידון? עוד לפני שמפרסמים את מודעת הדרושים, כדאי לכם להכין מראש רשימה של התכונות והכישורים אשר אתם מצפים שלמועמד שיאייש את המשרה יהיו. הרשימה תשחק לטובתכם פעמיים: היא גם תסייע לכם לנסח מודעה מדויקת יותר, שתמשוך מועמדים יותר רלוונטיים, וגם תעזור לכם  לפסול מועמדים שקורות החיים שלהם לא מכילים אף אחת מהתכונות הדרושות תוך כדי תהליך הסינון. וטיפ קטן בהקשר זה: ככל שתקבלו יותר קורות חיים – כך כדאי לכם להגדיל את הרשימה, ובכך להעלות את רף הסינון.


2. הגדירו לכם מראש לו"ז מסודר למשימת המיון

החליטו לפי דחיפות איוש המשרה וכמות קורות החיים המצטברת על שולחנכם מהו הזמן הדרוש לכם עד שתתחילו בשלב מיון קורות החיים. אם ברצונכם לזמן בהקדם האפשרי מועמדים פוטנציאלים לראיון עבודה, עברו על קורות החיים שמגיעים אליכם פעם ואפילו מספר פעמים ביום.
אגב, מומלץ להתמקד בפעולת המיון - אל תמיינו קורות חיים תוך כדי עיסוק במשימות אחרות, אלא פנו לכך זמן מוקצה מראש וקבוע ביומן.

3.  הגדירו פרמטרים לבדיקת קורות החיים

מיינו את קורות החיים לפי הקריטריונים שגיבשתם מראש ולפי סדר חשיבות. כך למשל, אם חשובה לכם אנגלית כשפת אם שימו לב אם המועמד ציין זאת, אם מגרים בקרבת מקום העבודה חשובים לכם – שימו לב ראשית כל היכן המועמד מתגורר. בחנו את השכלתו, והאם היא מתקשרת לתפקיד המדובר. אם המועמד צירף מכתבי המלצה ומכתב מקדים, בחנו אותם היטב – תוכלו ללמוד הרבה על המועמד מתוך הכתוב. 

4. אל תשכחו להתייחס גם לפרטים הקטנים

מעבר לפרמטרים אותם הגדרתם, שימו לב לרובד הלשוני בו כתובים קורות החיים, לסידור הויזואלי של הדף, לנושאים המודגשים בקו"ח ולהבחנה בין עיקר לטפל. רוב האנשים ממיינים קו"ח במתאים או לא, חשבו על לסמנם בעזרת המספור 1,2,3. 1 - מתאים, 2 - בהתלבטות 3 - לא מתאים. צורה זו תאפשר לכם לבחור לראיין אנשים מפרופיל קצת אחר או לבחון שוב את קו"ח שקיבלו 2 במקרה ותרגישו שאין לכם מספיק קו"ח רלוונטיים.  

5. מיניתם שגרירי מיון? הדריכו אותם היטב

אם הפקדתם את המשימה בידיהם של אנשים אחרים בחברה, הדריכו אותם בנושא – לאילו קריטריונים כדאי לשים לב, היכן הנקודות הקריטיות בקורות החיים. אם מראש בניתם הגדרת תפקיד, הרי שיהיה לכם קל יותר למיין את קורות החיים וכך גם להאציל לאחרים את משימת המיון. מנו מישהו שאתם סומכים עליו, ולאחר שתגדירו לו את קריטריוני המיון שקבעתם למשרה הנחו אותו לשמור על ראש פתוח ולהיות קשוב לאינטואיציות שלו – יתכן שהוא יאתר קורות חיים שבמבט ראשון לא נראים מתאימים לתפקיד או עומדים בדרישות הסף שהצבתם, אך תהיה לו תחושה טובה לגבי אותו מועמד ושניכם תחליטו במשותף להעביר אותו בכל זאת לשלב הבא – שלב הראיון הטלפוני.

 רוצה לגייס את העובד הבא שלך בקלות ובמהירות? לחץ/י כאן

שתף