התחבר
כבר נרשמת לאתר? התחבר כאן
 
מעסיק חדש? כאן נרשמים
ההודעות שלך
הגדרות
ממשק ניהול גיוסים
יצירת משרה חדשה
התנתק
מוצרי מדיה: פתרונות גיוס אישיים
מיון - שרותי מיון
השמה - שרותי השמה
חדשות קריירה
כתבות למגייסים
דף הבית - גיוס עובדים » מדור עולם הגיוס » רוצים להכיר טוב יותר את המועמדים שלכם?

רוצים להכיר טוב יותר את המועמדים שלכם?

דו"ח מצב שוק התעסוקה לשנת 2016: יותר ממחצית ממחפשי העבודה שולחים את קורות החיים שלהם דרך הטלפון הנייד. הגילאים שבהם הם מחפשים הכי הרבה עבודה הם 25 עד 34, ורוב מאמצי החיפוש מתרכזים בשעות הבוקר

מאת: צוות AllJobs

עד כמה אתם מכירים את המועמדים שלכם? גיוס מוצלח ומדויק מחייב הכרה טובה של עולם התעסוקה והמגמות השונות שחלו בו. דו"ח מצב שוק התעסוקה שהפיקה מחלקת המחקר שלנו מסכם את השנה שחלפה ונותן, זו השנה הרביעית ברציפות, תמונת מצב מלאה ועדכנית אודות שוק העבודה בישראל.

בחרנו עבורכם 5 נתונים מתוך הדו"ח שנראו לנו מעניינים ורלוונטיים עבורכם, מגייסי העובדים, ואנו מקווים שתמצאו בהם לא רק עניין - אלא גם תועלת.
.

התמריץ החדש: עבודה מהבית

בעוד שרק כ-150 משרות המתפרסמות כעת באתר מוגדרות כמשרות עבודה מהבית, זהו הביטוי המחופש ביותר על ידי מחפשי העבודה באתר. אפשר ללמוד מכך על המגמה הגוברת בשוק העבודה, שמצביעה על שאיפה של עובדים למצוא איזון בין הקריירה לחיי המשפחה ופנאי. עבודה מהבית היא אחת מההטבות הגדולות ביותר שמעסיק יכול להציע למועמדים שלו – והיא דרך נהדרת למשוך לארגון מועמדים מצוינים. היתרון העיקרי בהעסקת עובדים מהבית הוא האפשרות להגיע לעובדים המתאימים שיש להם מגבלה גיאוגרפית או מגבלה של שעות עבודה. אם התפקיד שאליו מגייסים אינו מאפשר עבודה מחוץ למשרד, כדאי לחשוב על אופציה מצומצמת יותר שבה מאפשרים לעובדים להשלים מספר שעות מהבית בזמן שנוח להם.

מיהו מחפש העבודה הטיפוסי?

52% ממחפשי העבודה שולחים את קורות החיים שלהם דרך הטלפון הנייד. רובם צעירים בני ובנות 25 עד 34, והם מחפשים הכי הרבה עבודה בשעות הבוקר, בין 10:00 ל-13:00 ליתר דיוק. בדרך כלל, הפעילות שלהם הכי גבוהה בימי ראשון. נשים נעזרות באתר לעתים קרובות יותר – 53% ממחפשי העבודה הן נשים. 

יותר משרות לבני 50 פלוס

בהקשר זה, מעניין לציין כי השוק מתחיל להאיר פנים גם למי שחורג מהפרופיל של העובד הטיפוסי. בשנה החולפת חלה עלייה במשרות שסומנו על ידי המעסיקים כמתאימות גם לגילאי 50+ (ממוצע חודשי של 3,797 משרות) עם עלייה מרשימה של 14% בהשוואה ל-2015. בשנה האחרונה המשיך הגידול במספר המשרות שהמעסיקים סימנו כמתאימות גם לחרדים. מספר המשרות הממוצע המתאימות גם לחרדים עמד בשנה זו על 11,196. מגמה זו פירושה היא שהמעסיקים מבינים שלסוגים שונים של עובדים יש יתרונות רבים.לאילו תחומים נשלחו הכי הרבה קורות חיים ב- 2016?


ההתעניינות מצד מחפשי העבודה היא בתחומים שרוויים במשרות, כגון אדמיניסטרציה ומכירות. בשוק התעסוקה של היום אנשים רוצים ביטחון, ולכן נוהרים למקומות שבהם תמיד יש עבודה וקל יחסית להתקבל אליהם. בנוסף, מדובר על תפקידים שמהם ניתן גם להתקדם באותו ארגון לתפקיד אחר, או לפחות לזכות לתנאים טובים. "עבודות כלליות" כוללות בתוכן קשת רחבה של מקצועות, החל מקופאים ומתדלקים וכלה בעובדים טכניים ומחסנאים. אלו משרות שמתאימות בעיקר לצעירים ולעובדים שרק מתחילים את דרכם בשוק העבודה. המספר הגדול של מחפשי עבודה בתחום הכלכלה והכספים, תואם את היצע המשרות הגבוה בתחום ונובע מכך שזה תחום שנלמד על ידי רבים (לימודי תעודה).קניות אונליין – מקומות עבודה אמיתיים

שוק הקניות באינטרנט נותן את אותותיו גם בשוק התעסוקה, ומביא לזינוק בתחומי רכש ולוגיסטיקה (42%+) ובביקוש לנהגים, שליחים ומפיצים (26%+). אנשים רוכשים יותר ויותר ברשת, ויש צורך באנשי מקצוע רבים בשרשרת האספקה. כמו כן, על רקע המצב הביטחוני המורכב, נרשמה עלייה של 40% בשיעור המשרות בתחום האבטחה, שמירה וביטחון. גם תחום משרות בתחומי מדעי החברה חווה גידול של מעל 20%. בדיקה מעמיקה יותר מגלה כי מדובר לרוב במקצועות בתחום הרווחה, עו"סים ומדריכים שיקומיים, מה שמלמד אולי על הדרישה העולה מול הנטישה של העוסקים מקצועות אלו.זינוק במספר הצעות העבודה בפתח תקווה

תל אביב עודנה העיר המובילה בתעסוקה, כשבשנה האחרונה עמד מספר המשרות החדשות שהוצעו בעיר על יותר מ-112 אלף, אך גם לאזורים רבים אחרים בארץ יש מה להציע. לפי הדו"ח, בפתח תקווה נרשמה בשנה האחרונה העלייה הגדולה ביותר במספר המשרות המוצעות (34%), אחריה נתניה, שמספר המוצע בה גדל ב-24%, וחיפה שרשמה עלייה של 22% במספר מודעות הדרושים.

 
 
שתף