התחבר
כבר נרשמת לאתר? התחבר כאן
 
מעסיק חדש? כאן נרשמים
ההודעות שלך
הגדרות
ממשק ניהול גיוסים
יצירת משרה חדשה
התנתק
מוצרי מדיה: פתרונות גיוס אישיים
מיון - שרותי מיון
השמה - שרותי השמה
חדשות קריירה
כתבות למגייסים
דף הבית - גיוס עובדים » מדור עולם הגיוס » לגייס ללא מגבלות - שילוב אוכלוסיות מיוחדות במקום העבודה

לגייס ללא מגבלות - שילוב אוכלוסיות מיוחדות במקום העבודה

למרות תהליך ציבורי וחקיקתי לאנשים עם מוגבלויות עדיין קשה לפתח קריירה מתגמלת עם רווחה כלכלית. מה היתרונות בשילוב של אוכלוסיות כאלו בארגון?

בעשור האחרון מתנהל בחברה הישראלית תהליך ציבורי וחקיקתי לשיפור הזכויות של אנשים עם מוגבלויות. אך למרות זאת, מרבית גופי השיקום בישראל עדיין מתמקדים בשילוב של אנשים עם מוגבלויות בתחומי עיסוק נמוכים. התוצאה: לעובדים עם מוגבלות אין אופק קידום, אין רווחה כלכלית, והם בוחרים להישאר בבית.

גם מוגבלים וגם מובטלים

במדינת ישראל חיים כיום 750,000 אנשים עם מוגבלות בגילאי העבודה (20-64). שיעור התעסוקה של אנשים עם מוגבלות עומד על 55% לעומת 72% בקרב שאר האוכלוסייה .

בנוסף, 30% מכלל המובטלים במשק הם אנשים עם מוגבלות, ושיעור האבטלה של האוכלוסייה הזאת כמעט כפול משיעור האבטלה של כלל האוכלוסייה. הפער בשכר של משפחה שיש בה איש עם מוגבלות, ביחס למשפחות "רגילות" - מגיע ל-3000 ₪ בחודש.

רוצים להעסיק - חוששים מהתוצאה

למרות הפתיחות ההולכת וגוברת, ארגונים רבים סובלים מתפיסה סטריאוטיפית שגויה של המושג מוגבלות וחוששים להעסיק עובדים כאלו. מדוע?

• חשש מעול כספי שייפול על הארגון בשל התאמות במקום העבודה

• חשש מתפוקה נמוכה של העובדים בשל מוגבלותם

• חשש כי אין בארגון משרות מתאימות לאדם עם המוגבלות
 
• חשש שתידרש השקעה נוספת של זמן ומשאבים ותשומת הלב בתמיכה בעובד
 
• חשש מיכולת השתלבות של העובד בארגון

למה כדאי להעסיק עובדים עם מוגבלויות?

על אף החסמים הרבים, עדיין ניתן למצוא מעסיקים רבים המגלים נכונות להעסיק אנשים עם מוגבלויות. מה היתרונות?

• העברת מסר חיובי לעובדים הקיימים

• תרומה לקהילה ורצון אמיתי של הארגון לתת שוויון הזדמנות

• הגדלת פוטנציאל הגיוס ויצירת גיוון בכוח העבודה. מעסיקים מדווחים כי למועסקים עם מוגבלות יש מוסר עבודה גבוה, רצון עז להצליח ונאמנות גבוהה

• חברות המשלבות אוכלוסיות מגוונות בכוח האדם שלהן, מקבלות דרוג גבוה יותר במכרזים

פוסלים אותם מראש. אנשים עם מוגבלות

להסתכל על המוגבלות כערך

אחת החברות שהרימה את הכפפה וקמה במטרה לחבר בין מעסיקים לאנשים עם מוגבלויות היא חברת Abilities Solution. החברה מספקת ללקוחותיה שירותי מיקור חוץ (Outsourcing) בתחומים של פיתוח ובדיקות תוכנה ומבססת את כח האדם שלה על אנשים עם מוגבלויות.

פנינה וטשר, מנכ"ל ומייסדת החברה, עזבה קריירה ארוכת שנים בתחום של פיתוח תוכנה בכדי למצוא דרך חדשה. "הבנתי", אומרת פנינה, "שיהיה זה ראוי שגם אנשים אחרים יוכלו ליהנות ממה שיש לקריירה להציע. למדתי כי נושא ההעסקה של אנשים עם מוגבלויות בישראל אינו מפותח דיו וכי מעטות הן ההזדמנויות הניתנות לאנשים עם מוגבלויות לפתח קריירה מתגמלת ומשמעותית וכך הקמתי את חברת "Abilities Solution".

עוד מוסיפה פנינה: "אנו בוחרים את אנשינו בקפידה, מתגמלים אותם כמקובל בשוק לעובדים ברמתם וניסיונם. אנו מלווים באופן שוטף את העובד ואת הלקוח, ומייצרים שקיפות מלאה לגבי המוגבלות וההתאמות הדרושות לעובד בסביבת העבודה".

היום, שנתיים אחרי שהוקמה החברה, הופך הרעיון מחזון למציאות. Abilities מעסיקים 13 אנשים עם מוגבלויות בתחום פיתוח ובדיקות תוכנה בכ- 11 מהחברות מובילות בישראל, שנוטלות יחד איתה חלק במהפכת העסקה של אנשים עם מוגבלויות בישראל.

"מוגבל זה לפני הכול בראש"

גיא משה עובד ב"אביליטיס" החל מיולי 2011, ומשולב בצוות הבודקים בחברת BETTERPLACE. גיא מתנייד בכיסא גלגלים, הוא קטוע רגליים וקטוע חלקית של אצבעות יד ימין מגיל שלוש וחצי בעקבות חיידק טורף.

לפני שהחל לעבוד, דאגו אביליטיס בשיתוף BETTERPLACE, ליישום התאמות שיכסו את הצרכים של גיא בכללם הסדרת חניית נכים, עמדת עבודה נגישה ועוד. "מבחינתי," אומר גיא "מוגבל זה לפני הכול בראש. ברגע שתקבל ותשלים עם המגבלה שלך, גם הסביבה תקבל אותה. מאז שאני זוכר את עצמי, ההורים שלי לא עשו לי הקלות בגלל הנכות, ופעלו מתוך תפיסת שילוב עוד לפני שהיה מושג כזה. הדחיפה שלהם בעצם בנתה אותי.

גם בעבודה אני לא מחפש הקלות. אביליטיס מגדירה למעסיק את צרכי הנגישות שלי ובכך בעצם מפנה מכשולים מיותרים. מהבחינה הזו, אני מקבל סוג של קביים שמאפשרים לי לעמוד מול כולם בגובה העיניים. מכאן, חובת ההוכחה עלי - והתפוקה שלי נמדדת כמו של כל אחד אחר בצוות".

צילום - טל  צ'יקורל

חברה נוספת המעסיקה עובדים בעלי מוגבלויות היא "טלאול", שמפעילה את תוכנית "שילוב" להעסקת עובדים בעלי מוגבלויות.

מיטל נצירי, רכזת הגיוס בתוכנית, מסבירה מה עומד מאחוריה: "אנו בטלאול, מאמינים כי שילובם של אנשים עם מוגבלויות בשוק העבודה הפתוח הוא מרכיב חשוב ומרכזי בדרך לשיקום ושילוב בחברה מתוך מחויבות חברתית לפרוץ את המעגל ולהפריך דעה קדומה סביב המיתוסים לגבי עובדים עם מוגבלויות. לתפיסתנו, ארגון מגוון במשאב האנושי הוא ארגון ערכי המייצר עובדים רגישים וסובלניים יותר כלפי הזולת ולכן אנו פועלים למתן שוויון הזדמנויות כערך חשוב לקידום האחר בהשתלבותו בחברה."

ובפועל, התוכנית מתאימה לאנשים המוכרים כבעלי מוגבלות על ידי הביטוח הלאומי או משרד הביטחון ומעוניינים להשתלב בסביבת עבודה לטווח הרחוק. החברה מציעה סביבת עבודה תומכת, נגישה ומותאמת לכל סוגי המוגבלויות.

ומה אומרים המעסיקים?

עמוס באר (ראש מחלקת פיתוח יישומים במשטרת ישראל): "אני בתור אדם שנולד עיוור וקיבל הזדמנות לפני 30 שנה ולקח אותה בשתי ידיים, מרגיש חובה מוסרית ואישית לאפשר לכל אדם שיכול לתרום לתת לו את ההזדמנות. וכמנהל בכיר שיש לו את היכולות לקדם את הנושא, עשיתי את זה באהבה. אנשים עם מוגבלויות, תן להם את נקודת המשען הקטנה ואחר כך הם כבר יעשו את הכול".

קובי ביטר (סמנכ"ל מערכות מידע בחברת דלק): "המערכת התומכת של Abilities מתנהלת כמו כל חברה עסקית שאני רגיל לעבוד איתה, לפעמים הרבה יותר טוב. מגיבים מהר, על כל שאלה תשובה, כיף לעבוד איתם. אין ספק לחלוטין שמבחינה עסקית זה משתלם, אני משלם מחיר סביר, העובד נהנה, ואני מרוויח".

רוצים להשאר מעודכנים? הצטרפו לקהילת מנהלי הגיוס שלנו בלינקדאין!

 


  מיקור חוץ לאנשים עם מוגבלויות בהייטק - Abilities Solution LTD

ליצירת קשר לארגונים ומועמדים - info@abilities.co.il

ליצירת קשר עם תוכנית "שילוב" ניתן לפנות למיטל נצירי מטלאול - meitalb@teleall.co.il

 

שתף