התחבר
כבר נרשמת לאתר? התחבר כאן
 
מעסיק חדש? כאן נרשמים
ההודעות שלך
הגדרות
ממשק ניהול גיוסים
יצירת משרה חדשה
התנתק
מוצרי מדיה: פתרונות גיוס אישיים
מיון - שרותי מיון
השמה - שרותי השמה
חדשות קריירה
כתבות למגייסים
דף הבית - גיוס עובדים » מדור עולם הגיוס » חבילות פרידה מעובדים: סיוע לעובדים מפוטרים במציאת עבודה

חבילות פרידה מעובדים: סיוע לעובדים מפוטרים במציאת עבודה

בתקופה של משבר כלכלי וקיצוצים כואבים - כיצד ניתן להפוך את התהליך לפחות כואב? הכירו את חבילות הפרידה מהעובדים, שנותנות טעם טוב יותר לפרידה וגם מועילות לארגון

מאת: בתיה וייסמן

סיטואציה של פרידה מעובד היא לרוב אינה קלה, במיוחד כאשר הנסיבות אינן נעימות. סיום העסקת עובד פירושו סופו של קשר עם אדם, שעד כה היה חלק פעיל במרקם החברתי והמקצועי בארגון.
אולם עם היחס הנכון מצד המעסיק
- הפרידה יכולה להיעשות בכבוד, להשאיר טעם טוב יותר, ועל הדרך גם להועיל לארגון. הפתרון שמאגד את כל זה נמצא בדמות טרנד חדש בעולם ה-HR: חבילות פרידה מעובדים.


חבילת פרידה מעובדים: מעניקה ערך למשפט "בהצלחה בהמשך הדרך"


מדוע לעסק כדאי להעניק חבילות פרידה מעובד שעוזב?

מעבר לערך החברתי וההומאני, השקעה בחבילות פרידה טומנת בחובה כמה יתרונות משמעותיים לארגון, עליהם עמד אתר recruiter.com ב-2012:

 

1.    צמצום חשש וחרדה בקרב העובדים ששרדו את גל הפיטורים
חשוב לקחת בחשבון את ההשפעה של תקופת מעבר זו על העובדים הנותרים, כמו גם על מועמדים קיימים או עתידיים הנמצאים בשלבי הגיוס לחברה, העלולים להירתע מעבודה בחברה שמפטרת.

2.   הפחתת התנגדויות של העובדים המפוטרים להעביר ולשמר ידע
הליך פיטורים לא נעים מוריד משמעותית את המוטיבציה של העובד. לא רק לעבוד עד סוף התקופה, אלא גם להעביר את הידע אל העובד הבא. יחס מכובד ומכבד כלפי העובד יצמצם את התופעה.

3.   שמירה על תדמית ומוניטין חיוביים
יצירת יחסים טובים עם העובדים לשעבר מפחיתה השמצות אפשריות ותורמת למוניטין חיצוני חיובי. אך חוץ מזה, היא גם תורמת לשימור הטאלנטים הקיימים וגיוס של חדשים.

ומה קורה בשטח? מספר המעבידים המגלים אחריות ומסייעים לעובדים המפוטרים בארגון במציאת העבודה הבאה הולך ועולה בהדרגה בשנים האחרונות. הנה שניים מהם:

 

1)      Nokia[1]

בשנת 2011 נתקלה ענקית התקשורת בקשיים משמעותיים. כתוצאה, היא החליטה לפטר קרוב ל-4,000 מעובדיה. במסגרת "תכנית האחריות החברתית המקיפה" (The comprehensive Social Responsibility Program) שיזמה, החברה הציעה ארבעה נתיבי תמיכה לעובדים המפוטרים:

עבודה חדשה בתוך החברהNokia שאפה לשמר כשרון במידת האפשר, על ידי מתן ייעוץ קריירה בכדי לסייע לעובדים לזהות הזדמנויות עבודה אחרות בתוך החברה.

עבודה חדשה מחוץ לחברה - Nokia ניצלה את רשת הקשרים העסקיים הענפה שלה ויצרה פורטל עבודה ייעודי המקשר את העובדים ישירות עם החברות, תוך ליווי וסיוע צמוד לעובדים. כל העובדים קיבלו "תקופת חסד" של חודשיים לפחות לפני הפיטורים בפועל.

יזמות - נוקיה הציעה לעובדים הדרכה, מימון וסיוע בזיהוי הזדמנויות עסקיות ושותפויות למעוניינים בפתיחת עסק חדש או חברה בעצמם.

חידוש קריירה - נוקיה שיתפה פעולה עם ארגונים מקומיים בכדי ליצור הזדמנויות תעסוקה חדשות לעובדים המעוניינים בשינוי קריירה. זאת באמצעות סיוע כלכלי לארגונים ללא-מטרות רווח והקמת מיזמים ומחקרים משותפים.

2)   Capital One[2]

חברת הבנקאות והפיננסים הגדולה החליטה לסגור בשנת 2012 את אחד מסניפיה בעיירהSalinas  בקליפורניה, מה שהביא לפיטורי 800 עובדים. להחלטה זו הייתה השפעה רבה על הקהילה הקטנה שבעיירה (150 אלף תושבים בלבד).

עם ההודעה על סגירת הסניף, החברה התחייבה לסייע לעובדים המפוטרים. לשם כך נקטה במספר צעדים:

- פתיחת מרכז "פיתוח קריירה" בסניף, בו מומחים הציעו לעובדים סיוע ויעוץ בכתיבת קורות חיים ואימון אישי לראיון עבודה. כל עובד היה זכאי ל-4 שעות שבועיות לשימוש בשירותים אלו.

- הקמת יריד תעסוקה בסניף. יריד התעסוקה כלל הצעות קריירה הן בתוך החברה והן מחוצה לה – על ידי אירוח נציגים ממגוון חברות ותעשיות.

- Capital One הציעה לחלק מהעובדים חבילת relocation לסניפים אחרים של החברה הפרושים ברחבי המדינה.

 

 מחפשים דרך מכובדת לסיים העסקה של עובד? מהיום זה אפשרי

גם אצלנו ב-AllJobs אנחנו מבינים שחשוב לדעת לא רק איך לגייס את העובד המתאים ביותר, אלא גם איך להיפרד ממנו כשצריך. לכן, השקנו חבילת הסתגלות, המאפשרת למעסיק לצייד את העובד שעוזב בכלים הפרקטיים החשובים ביותר:
- מסמך קורות חיים מקצועי, הנכתב במיוחד עבורו על ידי מקצוענים
.
- מנוי VIP, המאפשר לו לשלוח קורות חיים לכל משרה המתפרסמת באתר. 

 
רוצים להישאר מעודכנים
? הצטרפו לקהילת מנהלי הגיוס שלנו בלינקדאין!


הכתבה פורסמה במקור באתר HRUS

שתף