התחבר
כבר נרשמת לאתר? התחבר כאן
 
מעסיק חדש? כאן נרשמים
ההודעות שלך
הגדרות
ממשק ניהול גיוסים
יצירת משרה חדשה
התנתק
מוצרי מדיה: פתרונות גיוס אישיים
מיון - שרותי מיון
השמה - שרותי השמה
חדשות קריירה
כתבות למגייסים
דף הבית - גיוס עובדים » מדור עולם הגיוס » 5 תכונות שכדאי לכם לחפש אצל המועמד הבא שלכם

5 תכונות שכדאי לכם לחפש אצל המועמד הבא שלכם

כמגייסים, אנו נדרשים לבחון את ההתאמה של המועמד לתפקיד - הן מקצועית והן אישיותית. אך כימיה טובה אינה מספיקה כדי לקבל החלטה ויש לקחת בחשבון כמה תכונות אופי חשובות

 המועמד שהגיע לראיון נראה מושלם על הדף: יש לו ניסיון של כמה שנים בחברה מתחרה, והוא בעל תואר בתחום, הכשרה מקצועית והמלצות למכביר. אך בראיון העבודה הוא מתגלה כפאסיבי, אדיש ונטול מוטיבציה. האם תקבלו אותו לעבודה? סביר להניח שלא. מה שחיפשתם אצלו ולא מצאתם היא תשוקה, שעמה הראיון איתו היה נראה, כנראה, אחרת לגמרי.

 

 


"איך את מתמודדת עם מצבים לא צפויים?"

צאו מהקופסה: חשבו על תכונות חשובות באמת

נכון, חשוב שלמועמד יהיו תכונות בסיסיות כמו חריצות, דייקנות, יכולת התמדה ואמינות. אך יש תכונות שלא תמיד מתחשבים בהן למדידת המועמד - למרות שהן חשובות לא פחות.
התכונה "חוכמה", למשל, חשובה לכל הדעות. אך מה חשוב יותר לתפקיד אליו אתם מגייסים – חוכמה או פיקחות? למרות שיש תפקידים בהם התשובה הראשונה היא הנכונה, לעתים התפקיד דורש קצת יותר מהבנה של התפקיד, אלא גם יכולת ליישם אותו בפועל בצורה נבונה.

גם אמפתיה זה חשוב: 5 תכונות לחפש אצל המרואיין

1. פיקחות:

נכון, תואר ותעודות הם מרשימים. אך האם המועמד שלכם יודע לתעל תהליכים בארגון לכיוון הנכון? האם הוא מתמודד בצורה נבונה עם לקוחות בעייתיים, או נחלץ ממשברים פנים ארגוניים? בקשו ממנו לתאר מקרה עבר בו התמודד עם סיטואציה מורכבת ובחנו כיצד עשה זאת.

2. אמפתיה: 

האם המועמד מסוגל להפגין רגשות הזדהות וחמלה? תכונה זו אולי נראית לכם שולית, אולם היא חשובה מאוד בפועל, בין אם התפקיד הוא ניהולי ובין אם שירותי. חשוב שאחמ"ש יוכל להיות קשוב לכפופים לו, ממש כפי שחשוב שהמוקדן ידע להביע סימפתיה בעת שיחה עם הלקוח.

3. יצירתיות: 

איך לשווק קונספט עתיק בעטיפה חדשה? כיצד לנצל מינימום משאבים כדי להפיק מקסימום תוצאות? יותר ויותר ארגונים מבינים את חשיבותה של החשיבה היצירתית בייעול תהליכי הארגון ובקידומו להצלחה, ורצוי כי היא תהיה קיימת בארסנל התכונות של העובד הבא שלכם.

4. סתגלתנות: 

האם המועמד מסוגל להסתגל ולהגיב באופן מוצלח למצבים לא צפויים? תכונה חשובה זו תהיה מועילה ולעתים אף קריטית לכל תפקיד. בררו עם המועמד האם התמודד בעבר עם סיטואציה מסוג זה – וכיצד. לעתים גם משימת מבחן בלתי צפויה שתינתן למרואיין יכולה לספק תובנות בנושא.
 

5. תשוקה:

סביר להניח כי התכונה אותה אתם מחפשים לרוב אצל המועמדים היא "מוטיבציה". אולם תשוקה אמיתית לעבודה בתחום ובמקצוע (ואולי גם בארגון) לא רק תייצר מוטיבציה להתקבל, אלא גם תניע את המועמד לבצע את תפקידו מתוך רצון אמיתי - ועל הצד הטוב ביותר.

ואם אצל מועמד שבחרתי קיימות רק חלק מתכונות אלו? 

הגיוני - אף אחד לא מושלם. באופן טבעי, תכונות אלו יהיו קיימות במידה פחותה ורבה יותר אצל מועמדים שונים ועליכם לקחת זאת בחשבון. לכן, החליטו מראש אילו מהן רלוונטיות באמת לתפקיד וחשובות לכם יותר מבחינתכם ומבחינת הארגון ובעת בחינת המועמד תנו להן משקל כבד יותר. זכרו: לכל תפקיד יש מאפיינים משלו.

רוצים להשאר מעודכנים? הצטרפו לקהילת מנהלי הגיוס שלנו בלינקדאין

שתף