עולם העבודה - מאמרים » מדור קריירה » טיפים לניהול קריירה בינלאומית

טיפים לניהול קריירה בינלאומית

בעידן הגלובאלי בו הגבולות הגיאוגראפיים מיטשטשים חשוב להתאים את סגנון הניהול למצב בשטח. עצות למנהלים.

מאת: אילון סלייטר

יציאה לרילוקיישן (relocation) – עבודה של מספר שנים בחו"ל תהווה, ברוב המכריע של המקרים, קפיצת מדרגה משמעותית לקריירה שלך, ותיתן לך יתרון תחרותי אמיתי בשוק העבודה (הן זה הפנימי, בארגון שלך – והן זה החיצוני). מיותר לציין, כי יציאתך ל – relocation תיתן גם לילדיך יתרון משמעותי בשוק העבודה בעוד מספר עשורים.

תכנן את החזרה - גם כשכבר הצלחת להתקבל לעבודת רילוקיישן חשוב לתכנן גם את החזרה. תכנן את החזרה כמעט מהרגע שבו מוחלט שאתה יוצא. סמן לעצמך אילו תפקידים הייתי רוצה למלא לאחר שתחזור, ושמור על קשר רציף עם האחראים לשיבוץ מנהלים לתפקידים אלה. אל תיתן ליד המקרה לנהל את מהלך הקריירה הזה שלך, מכיוון שפעמים רבות, ארגונים אינם יודעים כיצד לנצל בצורה מיטבית את הידע שצוברים עובדיהם שעבדו בחו"ל. היה אתה פרואקטיבי בעניין זה.

חפש צוותים גלובאליים - גם אם אינך יוצא ל–relocation, אלא נשאר בארץ - חפש כמה שיותר הזדמנויות לעבוד בצוותים שבהם יש גם לא-ישראלים. סמן לעצמך כיצד הם עובדים, מה ההבדלים בין סגנונות העבודה בתרבויות השונות, מהן הציפיות שלהם מהמשימה ומעמיתיהם. הוסף הבנות אלה לרפרטואר הניהולי שלך.תוכל לחפש לעצמך משרות
הכוללות נסיעות לחו"ל (ויש קטגוריה מיוחדת כזו ב-AllJobs, תחת סוגי המשרות השונים). 

סגנון עבודה גלובאלי - כשמודיעים לך שהחברה שלך עומדת להירכש על ידי חברת ענק זרה – אל תתחיל ישר לחפש מקום עבודה אחר. תראה אם אתה יכול להישאר, כי תוכל ללמוד רבות מההקשר העסקי הזה (לדוגמה, מהפעם הראשונה בה תהיה מנוהל על ידי מנהל זר, לא ישראלי, או מסגנון העבודה השונה של מטה חברה לא-ישראלי).

קשרים חובקי עולם - בוועידות, תערוכות וכנסים בינלאומיים אל תחפש את הישראלי היחיד בחדר. תעשה מאמץ ליצור קשר עם הסינים שמציגים בביתן ליד. מי יודע? יכול להיות שמחכה לך שם הזדמנות עסקית – או עליית מדרגה אישית. ועם תום שעות העבודה הרגילות באותן וועידות, תערוכות וכנסים בינלאומיים – צא לארוחת ערב או לבאר עם עמיתים לא-ישראלים. תמיד אפשר לרוץ בחזרה למלון ולשלוח עוד מיילים, אבל "זמן האיכות" הלא פורמלי הזה יעזור לך בעתיד להבין כיצד לנהל עובדים ממדינות אלה.

גיוון בכח אדם - כשיש לך אופציה לצרף לא-ישראלי לקבוצת העובדים שלך – עשה זאת; כשנשקלת אופציה להוסיף מועמד לא-ישראלי לשבת במועצת המנהלים – הצבע בעדו (או בעדה). הערך שיתווסף מנקודת המבט השונה לא יסולא בפז. 

השקעה בלימודי אנגלית - ללמוד סינית והינדי זה נחמד... אבל תשקיע באנגלית שלך. והרבה. ולמה להשקיע באנגלית? כדי בנוסף לגלובס, דה-מרקר וכלכליסט, לקרוא מדי פעם גם את ה – Economist או את ה – Harvard Business Review. הם זמינים לך בכל המתנה בכל שדה תעופה, ויחשפו אותך למידע שלעיתים גם תוכל לעשות בו שימוש.

מאת: אילון סלייטר - מרצה בתוכנית יועצים לארגון וניהול של
להב, הפקולטה לניהול באוניברסיטת ת"א, יועץ לניהול גלובלי ובין-תרבותי ומנחה קבוצות של מנהלים ועובדים בנושא פערים בין-תרבותיים
לאתר של אילון


לפני שהגשתם מועמדות לתפקידי ניהול גלובליים חשוב להצטייד בקורות חיים מקצועיים באנגלית! למידע על השירות הייחודי לחצו כאן 

 

 

שתף