עולם העבודה - מאמרים » מדור אימון אישי » דמיון מודרך -להתמודד עם פיטורין וחיפוש עבודה

דמיון מודרך -להתמודד עם פיטורין וחיפוש עבודה

דמיון מודרך הוא אחד הכלים להתמודדות עם פיטורין ואבטלה. הוא יכול לפתוח את החשיבה ובכך לייעל את תהליך חיפוש העבודה.

מאת: יעל שדר, אירידיולוגית ומטפלת דרך דמיון מודרך, NLP.  

השנה אנו נמצאים בתקופה לא קלה של משבר כלכלי עולמי שמשפיע גם על המצב הכלכלי בארץ. אנשים רבים פוטרו מעבודתם ועוסקים בחיפוש עבודה זמן רב וללא הצלחה. אמצעי התקשורת ממשיכים לפרסם נתונים מדאיגים ותסריטים "שחורים" לגבי העתיד הקרוב של כולנו ויוצרים מצב של חשש.  כל התקופה הזו גורמת לאנשים רבים להרגיש שהקרקע תחת רגליהם נשמטת, הרגשה של ערעור היציבות, אשר משפיעה על מצב הרוח, על הרכישות העתידיות, על היחסים בין בני הזוג ועם הילדים.

אם נעצור לרגע, ניקח נשימה עמוקה ונבחר לראות את הכל באור חיובי נוכל ליצור שינוי בגישה שלנו למצב. הרי היקום הזה שבו אנו חיים הינו יקום של שפע, של אינסוף, וכאשר אנו בונים במוחנו תמונה של חוסר, זה אכן מה שיקרה בחיינו. כל מחשבה שלנו יוצרת את המציאות. אם תחשבו איך דברים מסוימים הגיעו לחייכם או איך אתם הגעתם לדברים מסוימים, תיווכחו לדעת שהכל התחיל בחשיבה שלכם.

מהו דמיון מודרך?

אני רוצה להכיר לכם כלי נפלא שבעזרתו ניתן להגיע לתוצאות נפלאות ומיידיות. הדמיון המודרך יכול לשרת אותנו בכמה תחומים.

כלי ליצירת מציאות רצויה- על ידי שינוי החשיבה לחיובית ובעזרת חיזוק המשאבים של האדם כגון ביטחון והערכה עצמית. 

כלי לריפוי ממחלות וכאבים- כאבי ראש, כאבי בטן, צמצום עד העלמת גידולים שפירים וממאירים, ציסטות, ריפוי מטראומות, פוביות, פחדים ועוד.

אדם שחושב, למשל: "איזה חוסר מזל יש לי, כל פעם אני מוצא עבודה שמרוויחים בה מעט כסף, תמיד מנצלים אותי..." – רוב הסיכויים הם שכל עבודה שימצא תהיה אכן כזו שמרוויחים בה מעט כסף ותמיד ינצלו אותו. כלומר, אדם זה מדריך את הדמיון שלו לחשיבה שלילית.

אתם וודאי מכירים מישהו שתמיד נמצא במקום עבודה שמתגמל כראוי עם תנאים טובים. רוב הסיכויים שאותו אדם האמין שהוא מוצא עבודה כזו ולכן המחשבה הזו יצרה לו את המציאות.

הלכה למעשה

אם פוטרתם מעבודתכם ואתם מחפשים עבודה חדשה, אני מזמינה אתכם לקחת דף ולרשום את כל התנאים שאתם רוצים שיהיו במקום העבודה החדש, כגון: שכר, הטבות, מיקום גיאוגרפי של מקום העבודה, כיצד נראית סביבת העבודה וכן הלאה.

פרט  חשוב: יש לרשום הכל בזמן הווה, לדוגמא: "אני עובד במקום....שנמצא ....דקות מאזור מגוריי...." – כאילו שהדבר כבר קורה במציאות. תוך כדי שאתם רושמים את הפרטים, תדאגו לראות בעיני רוחכם כיצד נראה הכל במציאות.
אח"כ תוכלו לתלות את "דף ההזמנה" על לוח החזון שלכם (לוח שבו תוכלו לתלות "הזמנות" נוספות לדברים שונים בחייכם שאתם רוצים להשיג). יום יום תקראו את מה שכתבתם עד שתת המודע שלכם כבר יראה לבד את התמונה.

מציאת הדרך

בעברי הייתי שכירה במשך כ- 20 שנה במקומות ובתפקידי אדמיניסטרציה שונים.
בעקבות משבר רפואי שפקד אותי באמצע החיים, לפני כ- 6 שנים, הבנתי שזה הגיע לחיי כדי שאוכל ללמוד מכך שיעור ואולי לעשות שינויים בחיים. ואכן, הסתכלתי על המשבר הזה באופן הכי חיובי שאפשר, כלומר- לא כעסתי ושאלתי למה זה קרה לי, לא נלחצתי ממה שיהיה, אלא פשוט בחרתי להיות רגועה ולראות בעיני רוחי את עצמי מבריאה בקלות.
כך היה, ההחלמה הייתה יחסית קצרה ומיד אחריה נחתו שתי תובנות לחיי:
1. להעריך כל דבר שיש לי בחיים: משפחה, פרנסה, חברים, בית
.
2.
לחיות על פי מה שאני רוצה ולא לפי איך שצריך לחיות ומה שאחרים מצפים ממני- בעקבות תובנה זו הכנסתי לחיי דברים חדשים כמו לדוגמא סדנת משחק חובבנית שעזרה לי לשחרר מחסומים.

מרגע שההתנהלות שלי והראייה שלי את המציאות השתנו, השתנו גם חיי – כי לא סתם נאמר: "כשהתלמיד מוכן-המורה מגיע". באחד הימים התגלגלה לידי כתבה על אירידיולוגיה (אבחון דרך קשתית העין) שגרמה לי ללמוד את התחום ולהמשיך ללימודים נוספים בתחומי טיפול אחרים. מאז השתנו חיי לבלי היכר, עזבתי את מקום עבודתי כשכירה והפכתי להיות עצמאית כמאבחנת ומטפלת ומורת דרך לאחרים.

הסיפור הזה בא כדי להדגים לכם עד כמה ניתן לשנות את חיינו מקצה לקצה, הכל תלוי ברצון, באמונה ובהתמדה. אני מזמינה אתכם להתבונן בחייכם במידה ונקלעתם למצב של פיטורין או אבטלה ולשאול: מה זה בא ללמד אותי? מה אני צריך לעשות אחרת כדי להצליח? רוב האנשים ממשיכים לעשות את אותו הדבר ומצפים לקבל תוצאה שונה באורח פלא. ייתכן שזהו בדיוק הזמן לשינוי כיוון, שינוי בחשיבה או שינוי קריירה. שינוי שיביא איתו רוח חדשה.

זכרו: "מחשבה יוצרת מציאות".

נכתב ע"י יעל שדר, אירידיולוגית ומטפלת דרך דמיון מודרך, NLP. לראות את השינוי דרך העיניים שלך.

www.yaelshadar.com

כתבות נוספות:
שתף