התחבר
כבר נרשמת לאתר? התחבר כאן
 
מעסיק חדש? כאן נרשמים
ההודעות שלך
הגדרות
ממשק ניהול גיוסים
יצירת משרה חדשה
התנתק
מוצרי מדיה: פתרונות גיוס אישיים
מיון - שרותי מיון
השמה - שרותי השמה
חדשות קריירה
כתבות למגייסים
דף הבית - גיוס עובדים » מדור עולם הגיוס » שכיר, אבל עצמאי: 5 סיבות לאפשר עבודה גם מהבית

שכיר, אבל עצמאי: 5 סיבות לאפשר עבודה גם מהבית

מגייסים: האם התפקיד אליו אתם מגייסים מוגדר כמאפשר עבודה גם מהבית? אם לא, קבלו 5 סיבות שיגרמו לכם לשקול את הגדרת התפקיד מחדש

מאת: בתיה וייסמן 


לעתים אנו לוקחים רגע כדי לעשות חשבון נפש אישי: האם אנחנו מרגישים עצמאות בחיינו האישיים? בזוגיות שלנו? ומה עם העבודה? האם אנחנו מקבלים בה עצמאות במידה שמספקת אותנו?

אז הנה עוד נקודה למחשבה: עד כמה אנחנו מעניקים לעובדים שלנו עצמאות?


עבודה מהמרחב הפרטי: כל הצדדים מרוויחים

לתת אוטונומיה עצמאית - מחוץ למשרד

אם ישאלו אותם מעסיקים רבים יגידו כי הם בעד להעניק אוטונומיה ועצמאות לעובדים שלהם. יחד עם זאת, עבורם המונח "עצמאות" מתייחס לתחומי העבודה ולא למיקום שלה, כלומר מחוץ לכותלי המשרד.

וחבל שכך.
סקר שערכה חברת התוכנה Wrike בקרב למעלה מ-1,000 עובדים בתחום מצא כי עבור 89% (!) מהם, האפשרות לעבודה מהבית מהווה אחת מ-3 ההטבות המשמעותיות שיכול להציע המעסיק.יעל פרימק
, מנהלת מחלקת ראיונות עבודה ב-
AllJobs, מנהלת צוות של 10 עובדים שעובדים מהבית, והיא רואה בכך יתרונות רבים: "היתרון העיקרי הוא האפשרות להגיע לעובדים המתאימים באמת בלי המגבלה הגיאוגרפית", היא אומרת. "כך אני מגיעה לעובדים איכותיים בעלי מגבלת שעות עבודה. לולא הייתי מאפשרת להם לעבוד מהבית הם לא היו עובדים איתי. בנוסף, אני מוצאת שעובדים מהבית מאוד יעילים בעבודתם. כמובן שזה עניין של אופי, אבל אולי משום שיש עליהם חובת הוכחה או שהם רוצים להיות יעילים ולהמשיך לעיסוקים אחרים - הם מבצעים את העבודה בצורה מקצועית וזריזה. דווקא במשרד אני חושבת שיש הרבה פיתויים שגוזלים זמן ואנרגיה, כגון ישיבות מיותרות, ארוחות צהריים ארוכות, מינגלינג עם עובדים אחרים ועוד."

טרם שכנענו אתכם מדוע כדאי להציע למועמדים ולעובדים את העצמאות שבעבודה מהבית? הנה 5 סיבות:

1. הגדלת מאגר המועמדים

הדבר משמעותי במיוחד עבור אוכלוסיות המתקשות לעבוד מהמשרד בפול טיים, כגון הורים לילדים, אנשים בעלי מוגבלויות או תושבי אזורים בהם התחבורה הציבורית אינה זמינה ו/או יעילה דיה. פתיחת התפקיד לאופציה של עבודה מהבית תגדיל את מאגר המועמדים האפשריים לתפקיד, מה שגם יעניק הזדמנות הוגנת לכל הפלחים באוכלוסיה.
כדי לאפשר זאת, רצוי להחליט על נהלי עבודה הכוללים ישיבות טלפוניות קבועות, ועידות וידאו ופגישות פרונטאליות אחת לתקופה, שיסייעו למעקב, בקרה, פיתוח יחסי העבודה ולסיעור מוחות. במקרה כזה, העובד יימדד לפי תפוקה, עמידה ביעדים וזרימה תקינה של ביצוע המשימות, תוך וידוא שלרשותו עומדים הכלים והתשתיות המתאימים.

שימו לב: במידה והמועמד גר רחוק (או אפילו בחו"ל) – אל תפסלו על הסף שימוש בוועידת וידאו, כלי עבודה שהופך ליעיל ופופולארי מאוד.

2. חסכון במקום
הארגון הולך ומתרחב, אבל המקום? הולך ומצטמצם. מצד שני, אי אפשר שלא לשכור עוד עובד למחלקה. מצד שלישי, כבר אין לו איפה לשבת. אז מה עושים? מתן אפשרות לעבודה מהבית, ולו רק בחלק מהזמן, ירווח את סביבת העבודה ויאפשר להגדיל את מאגר העובדים - מבלי שזה יבוא על חשבון העובדים והנוחיות שלהם. העובדים (והעובד החדש) רק יודו לכם.

3. סביבה שקטה יותר – תפוקה גבוהה יותר
עובדים רבים עובדים ברעש מתמיד. בין אם זה "אופן ספייס", חדר עם שותפים רעשניים או סמיכות לאזור רועש במיוחד. אם זה לא מספיק, רובם "נהנים" מהפרעות חוזרות ונשנות של עמיתים לעבודה, אורחים ארעיים ושלל הפרעות מזדמנות. כיצד כל זה משתלב עם ריכוז? לא באופן מוצלח במיוחד. סביר להניח כי הסחות הדעת יפחתו באופן משמעותי בשקט וברוגע של הבית, שם יוכל העובד לחלק את זמנו לפי צרכיו ולהפיק יותר תוצרים טובים – ובפחות זמן.

4. העצמת הנאמנות והמוטיבציה
מתן אפשרות לעבודה מהבית, אפילו באופן חלקי, משמעותה מתן אמון באותו עובד. למעשה, זה משדר לעובד את המסר שסומכים עליו, שיודעים שהוא עושה את העבודה גם ללא השגחה וכי הוא נמדד לפי תפוקה – ולא לפי איך שהוא בוחר להציג אותה.
בתגובה, גם תחושת הנאמנות של העובד למקום שסומך עליו עתידה להתעצם, ואיתה גם המוטיבציה שלו להוכיח כי האמון שניתן בו היה מוצדק.

5. שיפור איכות הסביבה
אז אחרי שדיברנו על כמה הימנעות מטרטור בתחבורה הציבורית וברכב הפרטי מיטיבה לעובד – בואו נדבר על כמה זה מועיל לאיכות הסביבה. ככל שיותר עובדים יעבדו מהבית, ייפלט פחות עשן וחומרים רעילים לאוויר שלנו, ופחות דלק ובנזין יישרפו בכביש. אולי זה לא נשמע ככה, אולם זהו שיקול בעל ערך לא מועט כלל – כזה שגם יכול להועיל לארגון מבחינה תדמיתית.מחפשים עבודה מהבית? קבלו הצעות עבודה בתחום

 

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקהילת מנהלי הגיוס שלנו בלינקדאין!

 

שתף