עולם העבודה - מאמרים » מדור עבודה לסטודנטים » סטודנטים ורוצים להשתלב בהיי-טק? 4 טיפים חשובים

סטודנטים ורוצים להשתלב בהיי-טק? 4 טיפים חשובים

כיצד תתניעו את הקריירה המקצועית שלכם ותתחילו להשתלב בתחום ההיי-טק עוד בתקופת הלימודים? ארבעה טיפים לצאת איתם לדרך

רוצים למצוא עבודה בתחום הלימודים שלכם ולהשתלב בתעשיית ההיי-טק? כבר בתקופת הלימודים חשוב לכוון את עצמכם למקום העבודה הנכון. ריכזנו ארבעה טיפים שיסייעו לכם לבחור היכן להתחיל את הקריירה שלכם.

אז איך כסטודנטים תוכלו למנף את עצמכם ולהשתלב בתעשיית ההיי-טק?

1. היעזרו במסגרת הלימודים להזנקת הקריירה
ראשית כל, חפשו פרויקט גמר יזמי –  פרויקטי גמר בעולם היזמות יכולים למנף את יכולותיכם ואת הכנסותיכם. כמו כן, בצעו פרויקט גמר שנדרש מהתעשייה – פתרון בעיה טכנולוגית עבור התעשייה יאפשר לכם לבצע דריסת רגל בחברה איתה אתם עובדים במסגרת פרויקט הגמר, שיכולה לפתוח לכם דלתות אצל מעסיקים. 

2. צרו לעצמכם קובץ קורות חיים מנצח
האם קובץ קורות החיים שלכם משקף את ההכשרה, הניסיון והיכולות שלכם בצורה הטובה ביותר? רגע לפני היציאה לדרך חיפוש העבודה, חשוב כי תקחו את הזמן ותבדקו כי קובץ קורות החיים שלכם מייצג אתכם בצורה הטובה ביותר ויגרום למעסיקים לזמן אתכם לראיונות עבודה.

3. בדקו את השטח: אילו חברות נוטות להשקיע בסטודנטים? 
התעניינו בחברות שמחפשות סטודנטים. רצוי לבדוק איזה אחוז של סטודנטים נשאר אחרי סיום הלימודים בחברה כעובד קבוע. האם הסטודנטים עושים רק תפקידים זוטרים ומשעממים או שהם ממש מעורבים בפיתוח העסקי?

4. חפשו מקום עבודה המציע תנאים שמתאימים לכם
תנאים הם אלמנט חשוב בבחירת מקום העבודה. למשל:
גמישות בשעות וימי העבודה: לסטודנטים האפשרות להגדלת אחוזי המשרה בתקופת החופש וצמצומם בתקופות מבחנים חשובה מאוד, כמו גם יכולת תמרון בין משמרות בוקר וערב. האם מקום העבודה מאפשר זאת?
אפשרות לעבודה מהבית: עבודה מהבית יכולה להיות אלמנט מקל ואף קריטי עבור סטודנטים. האם מקום העבודה מאפשר זאת? ואם כן - האם יש אפשרות לקבל לפטופ שניתן לקחת לשימוש גם בבית?
שכר ופנסיה: האם החברה לכם מציעה ביטוחי מנהלים ו/או ביטוח פנסיוני? אם כן - איזה?
הוצאות נסיעה: לסטודנטים יש נסיעות רבות - גם (אם לא בעיקר) בתחבורה
הציבורית. לכן, חשוב שהחזרי הנסיעות יהיו מספקים וריאליים. ישנן חברות המציעות שירותי הסעות לעובדים, וכדאי לברר נושא זה מראש. 
מקום ישיבה קבוע: ישנם מקומות עבודה המזיזים את הסטודנטים כל הזמן ממקום למקום כי הם לא מגיעים כל יום. במידה ומקום עבודה קבוע חשוב לכם, כדאי שתבררו נושא זה מבעוד מועד.
צ'ופרים נוספים: בררו האם הם חלים גם עליכם. למשל: סיבסוד ארוחות, השתתפות בכל אירועי החברה (מסיבות, ימי כיף, סופ"ש) ועוד. 


כיצד תמצאו משרות המתאימות לכם? היעזרו ב
סוכן המשרות לאתר עבורכם משרות לסטודנטים בתחומים הרלוונטיים.

שתף