עולם העבודה - מאמרים » מדור קריירה » חורים בעבודה: המדריך ההפוך לניהול קריירה

חורים בעבודה: המדריך ההפוך לניהול קריירה

כמה טעויות מופרכות אפשר לעשות בקריירה? כשישראל ישראלי בתמונה הכל אפשרי: בראיון, בשיחת שכר ובכלל (וידאו)

מאת: נטלי ברון, מנהלת תוכן בנושא עבודה וקריירה

לפעמים, הדרך להצלחה עוברת דווקא דרך טעויות מרות. ואם כבר טעויות, עדיף שאלו יהיו טעויות של אחרים ולא שלנו. הכירו את ישראל ישראלי - בחור ממוצע, בינוני סביר כזה, שמפשל את כל הדרך שלו בעולם העבודה.

איך (לא) להתנהג בראיון עבודה?

את הדילמות שעולות בכל ראיון עבודה אתם בטוח מכירים: מה נהוג ללבוש, האם לחיצת יד טובה צריכה למעוך למראיין את היד וגם אם זה בסדר להתעניין בדברים האישיים שיש לו על השולחן, כמו למשל, התמונה של אשתו השווה. כנראה, שמר ישראלי לא הכי בקי בהלכות הראיון, אחרת הוא היה מצליח לצמצם את היקף הטעויות שלו שם.

איך (לא) לבקש העלאת שכר?

יותר מזל משכל, זה משהו שמאפיין את ישראלי. כי את הטעויות שהוא עשה בראיון לא לקחו קשה, ועכשיו כשהוא כבר עובד מן המניין, טורדים את מנוחתו חששות אחרים: הוא תמיד חושב שכ-ו-ל-ם מרוויחים יותר ממנו - אי צדק לכאורה, שבין אם הוא נכון או לא, הוא יעשה את כל מה שצריך כדי לקבל את ההעלאה המיוחלת, העיקר לא לצאת פראייר. ומי הוא ישראל ישראלי, אם לא אנחנו, שבסך הכל רוצים איזה פרגון קטן בשכר, איזו קרן השתלמות מפנקת. כי מה, לא מגיע לנו?

סימנים שכדאי לחפש עבודה חדשה

גם בלי קשר לשכר שהוא מרוויח, ישראלי ישראלי אף פעם לא יודע בוודאות אם הוא מרגיש בטוח במקום העבודה שלו או שזאת רק אשליה מתוקה. הוא כל כך לא יודע לקרוא את הסימנים שהיקום שולח לו מכל פינה, עד שקשה לו להחליט אם הפיות המצקצקים והאנשים שנחנקים לידו כשהוא חושב בקול, מרמזים על כך שיש קידום באופק, או בכלל, ביקור בלשכה.

בימוי, צילום ועריכה: עמרי שנהר, משחק: שראל פיטרמן, יסמין לוי ועובדי AllJobs. מקליט ועורך סאונד: יובל שנהר. אפטר: איתי ניב. תסריט: יסמין לוי וגל מור, איפור ושיער: בר ברק

שתף