עולם העבודה - מאמרים » מדור חיפוש עבודה » 5 כללים שיארגנו לך את חיפוש העבודה

5 כללים שיארגנו לך את חיפוש העבודה

חיפוש עבודה יעיל ישפר את סיכוייכם למצוא עבודה שתהיה נכונה לכם - מבחינת שכר, קידום, מקום עבודה והתאמה מקצועית ואישיותית

לא מתחילים לחפש עבודה בלי תוכנית מסודרת - כשיודעים מה בדיוק מחפשים, האם הרצונות שלנו מצויים בתוך גבולות המציאות, איך עוברים מעבודה לעבודה ומה התדירות של כל המאמץ הזה. 5 כללים שיעשו לכם סדר.  


לעקוב אחר מאמצי החיפוש - אפשר גם בכיף

 

5 כללים לחיפוש עבודה יעיל ומאורגן:

1. הגדירו את מטרת החיפוש

הגדירו לעצמכם מה אתם מחפשים במקום העבודה: הכינו רשימה סדורה של הדברים שחשובים לכם. צאו מנקודת הנחה שאין מקום עבודה מושלם, אבל בהחלט יש מקומות עבודה שמתאימים לכם יותר מאחרים - מחוברים לאופי שלכם, מתאימים לשלב בו אתם נמצאים כרגע בקריירה, ומגשימים את השאיפות שלכם.

2. קבעו דרישות חובה מול חלומות שאפשר לוותר עליהם

הגדירו לעצמכם על מה לא תתפשרו. תנאי שכר? מיקום גיאוגרפי? שעות עבודה? חשבו גם מה הייתם רוצים אבל תהיו מוכנים לוותר עליו. לעתים יש דרישות שתהיו מוכנים לוותר עליהן תמורת אחרות. למשל, משכורת נמוכה יותר תמורת מיקום קרוב לבית הוא ויתור משתלם, שכן הוא מבטיח חיסכון בזמן נסיעה והוצאות דלק. הגדרה ברורה של הקווים האדומים שלכם תסייע לכם בחיפוש עבודה, החל מקריאת פרטי המשרה במודעת דרושים וכלה בשלב המשא ומתן אחרי שהתקבלתם. 

3. התאימו בין קורות החיים שלכם למשרה

התאימו את קורות החיים שלכם למשרה המפורסמת תוך שילוב מילים שמופיעות בתיאור המשרה. אל תשלחו קורות חיים אם אינכם עומדים בדרישות שצוינו - רוב הסיכויים שהמעסיק לא יתייחס לקורות החיים שלכם, ואתם תרגישו תסכול כי לא יחזרו אליכם. מצד שני: אם אתם עומדים בדרישה כלשהי המופיעה בתיאור המשרה, הקפידו לכלול אותה בקורות החיים. 

4. המשיכו לחפש עבודה עד שתמצאו. לא שנייה קודם

זומנתם לראיון? הצליח לכם? זומנתם לראיון שני? ברכות! בינתיים: אל תטעו לחשוב שהגעתם אל המנוחה והנחלה. המשיכו במאמצי החיפוש לפחות עד שתקבלו מהמעסיק תשובה חיובית והסכם עבודה מוכן. כשאתם רשומים באתר דרושים AllJobs, אתם מגדירים את סוכן המשרות שלכם ומקבלים בכל יום מייל משרות - חבל לפספס הזדמנויות!

5. הקפידו לעקוב אחר מאמצי החיפוש

חיפוש עבודה באופן מאורגן ומסודר? זה לא מסובך. בדיוק לשם כך עומד לרשותכם הסרגל העליון באתר, באמצעותו תוכלו לצפות בקבצי קורות החיים שלכם, במשרות אליהן שלחתם קורות חיים וסוכן המשרות המגדיר איזה משרות יאותרו עבורכם וישלחו אליכם במייל. 

 

כבר בדקת אילו משרות חדשות פורסמו היום?

 

לכתבות נוספות בנושא חיפוש עבודה

שתף