עולם העבודה - מאמרים » מדור חרדים ודתיים » 5 טיפים לכתיבת מכתב מקדים מנצח

5 טיפים לכתיבת מכתב מקדים מנצח

נכון, לא כל המגייסים מקדישים זמן לקריאת מכתב מקדים, אך אלו שכן, מעידים כי מכתב אישי ומותאם עשוי להשפיע ולחזק את הרושם מהמועמד

מכתב מקדים, הוא מכתב הנלווה לקורות החיים שלכם המציע למגייס התרשמות קצרה ממי שאתם. מטרת המכתב הנלווה היא ליצור מוכנות חיובית בטרם פתיחת קורות החיים שלכם, ולכן מכתב טוב ישפר את הסיכויים שלכם שלכם לבלוט ולעלות שלב.איך כותבים מכתב מקדים? הנה כמה טיפים ועצות:

1. קצר ולעניין. מכתב מקדים אינו באמת "מכתב" - הוא ההקדמה לקורות החיים שלכם ולכן אורכו אינו צריך לעלות על פיסקה. המכתב צריך לתמצת את המהות המקצועית שלכם, ולהדגיש בשורה או שתיים את התאמתכם למשרה אליה אתם שולחים את קורות החיים.

2. נוסח אחיד לא עובד. חשוב שהמעסיק ירגיש שהמכתב שנשלח אליו נכתב לו באופן אישי ולא נשלח בצורה גורפת לכלל המעסיקים. כמו כן, וודאו שהמידע שאתם כותבים יהיה רלוונטי לתפקיד ולא שיווקי מדי והעדיפו פירוט של הישגים מקצועיים ממשיים שיהוו יתרון עבור החברה אליה אתם פונים.

3. פרטו כישורים והישגים אישיים. זהו המסר המרכזי שלכם וההזדמנות לתת לקורות החיים ערך מוסף. תארו תכונות אופי ויכולות המעניקות לכם יתרון אישי, לדוגמא - יכולת להוביל צוות, להיות "יזם", לקבל החלטות במצבי לחץ.

4. אל תחזרו מילה במילה על קורות החיים. מכתב מקדים אמור ללוות קורות חיים, לא לצטט מהם. לכן צריך להדגיש בתוכו, בכמה שורות, את ההתאמה שלכם לתפקיד, ולא לחזור מילה במילה על מה שכתוב בקורות חיים. קראו גם איך לא לעשות טעויות בכתיבת קורות החיים שלכם.

5. מכתב מקדים - רק בגוף ההודעה! מגייס עובר מדי יום על עשרות קורות חיים ובשל העומס ייתכן והוא יעדיף לוותר על מכתב שמצריך פתיחת קובץ נוסף. כתבו את המכתב המקדים בגוף המייל ואל תיצרו קובץ בן שני עמודים, כשהראשון מהווה את המכתב והשני את קורות החיים. שיטה זו מאלצת את המגייס לקרוא את המכתב, גם אם אינו מעוניין בכך, ועל כן עשויה ליצור אנטגוניזם, לעייף ולהסיח את הדעת.

שתף