עולם העבודה - מאמרים » מדור קריירה » מחפשים עבודה בעיצוב גרפי? אתם חייבים תיק עבודות מנצח

מחפשים עבודה בעיצוב גרפי? אתם חייבים תיק עבודות מנצח

כיצד להרשים את המעסיקים בביצועים היצירתיים שלכם? קורות חיים מקצועיים ותיק עבודות מנצח

מחפשים עבודה בעיצוב גרפי? כדי שהמעסיקים יבינו את הראש היצירתי שלכם ויתרשמו מרמת הביצועים שלכם, אתם חייבים תיק עבודות מנצח.

בעולם התקשורת החזותית המתפתח בקצב מסחרר ישנה חשיבות אדירה לתיק עבודות איכותי. המעסיקים הפוטנציאליים, בין אם הם בעלי סטודיו נחשב לעיצוב, מנהלים במשרדי מיתוג או משרדי פרסום, מחפשים כישרונות מבטיחים ולכם יש הזדמנות לסנוור אותם בעזרת תיק העבודות שלכם.
כמובן שניסוח קורות חיים אף הוא חשוב – אל תשכחו לציין את השליטה שלכם בתוכנות השונות, היכן למדתם עיצוב, היכן עבדתם וכל פרט רלוונטי שיעזור לכם לפלס את הדרך לעבודה נחשקת בתחום.


 
תיק העבודות כולל, למעשה, רפרטואר של העבודות שלכם ומציג אתכם בפני המעסיק בדרך הטובה ביותר. כי בעולם הויזואלי, העבודות מדברות בעד עצמן!
חשוב להתחיל לעבוד על תיק העבודות עוד טרם שלחתם
קורות חיים מקצועיים למקום עבודה שמחפש מעצבים גרפיים או ביצועיסטים וניתן כמובן לברור עבודות בהתאם למשרה המבוקשת – עבודות מסחריות יותר למשרדי פרסום לעומת עבודות אומנותיות לסטודיו לעיצוב.

איך מעצבים תיק עבודות? ראשית כל, בוחרים את העבודות המוצלחות ביותר, אלו שזכו לפידבקים חיוביים או אלו שאתם הכי גאים בהכנתן. השקיעו בעיצוב התיק וחשבו על פרזנטציה מיוחדת ומעניינת ועם זאת ברורה ונגישה להצגת העבודות. קחו בחשבון שהמעסיקים עוברים על תיקי עבודות רבים במהלך המיונים למשרה ולכן – חשוב להתבלט מבין כל המועמדים ולמשוך תשומת לב החל מהרגע הראשון שהתיק נוחת על שולחנם.

יגאל באום מעצב גראפי ומנהל אתר visualarts מציע להכין תיק עבודות דיגיטאלי ולצרף אותו אל מסמך קורות החיים בעת משלוח המייל. הכוונה היא להעלאת אתר משלכם, שכולל עבודות נבחרות מתוך מה שעשיתם לאורך השנים – אם בתקופת הלימודים, במקומות העבודה הקודמים או הכנתם במיוחד באמצעות מכינה או בכוחות עצמכם לצורך מציאת עבודה בתחום.
לפי יגאל, הגיוון משחק תפקיד חשוב ולכן, חשוב להראות עבודות מכל מני תחומים. אם אתם מחפשים עבודה כמעצבים גראפיים לווב כדאי להראות באנרים או אתרים שעיצבתם, דברים בפלאש – רצוי דברים שעובדים, להם יש אפקט מרשים יותר, אבל אם טרם רכשתם ניסיון בתחום, אתם יכולים לצרף עבודות לדוגמא שאינן בהכרח פרוייקטים אמיתיים המופיעים ברשת.

גם עבודות שהכנתם לדפוס מומלץ לשלב בתיק העבודות הדיגיטאלי. יגאל מציע שבמקום למסור את ההעתקים המקוריים של העבודות, תוכלו לצלם את כל הפרוייקטים כך שיופיעו בפורמאט אחיד. כמו כן, כדי להבליט בפני המעסיקים את כישוריכם בתור מעצבים, כדאי לציין בקרדיטים בתיק העבודות מה עשיתם במסגרת כל פרוייקט – עיצוב, תכנות, הפקת דפוס וכולי.

את התיק מומלץ להגיש ארוז בפולדר מרשים או לחילופין – אם בחרתם ליצור תיק עבודות דיגיטאלי - לצרף לינק לאתר או את העבודות מכווצות בקבצי ZIP.

 

לכל המשרות העדכניות ב-AllJobs בתחום העיצוב הגרפי

שתף