התחבר
כבר נרשמת לאתר? התחבר כאן
 
מעסיק חדש? כאן נרשמים
ההודעות שלך
הגדרות
ממשק ניהול גיוסים
יצירת משרה חדשה
התנתק
מוצרי מדיה: פתרונות גיוס אישיים
מיון - שרותי מיון
השמה - שרותי השמה
חדשות קריירה
כתבות למגייסים
דף הבית - גיוס עובדים » מדור עולם הגיוס » פוחדים משינוי? ארבעה סיפורים שמוכיחים כי משתלם לקחת סיכון

פוחדים משינוי? ארבעה סיפורים שמוכיחים כי משתלם לקחת סיכון

מתלבטים אם לקחת סיכונים גדולים בקריירה שלכם? 4 מגייסי על מהעולם משתפים בסיפורים מעוררי השראה, אשר אולי יגרמו לכם לעשות מעשה

 

מאת: בתיה וייסמן


ההחלטות המשתלמות ביותר בחיינו דורשות לא מעט אומץ, וכך גם אלו שנוגעות לבחירות בקריירה ועלולות להשפיע על המשך דרכנו. לקראת סוף השנה, חשבנו לשתף אתכם בכמה סיפורים של קודקודי המגייסים ומשאבי האנוש מהחברות המובילות במשק העולמי, שענו על השאלה: מה היה הסיכון הגדול ביותר שלקחתם בשביל להגיע לאן שאתם נמצאים כיום? מי יודע, אולי הסיפורים שלהם ידרבנו אתכם לקבל בשנה הבאה החלטה שהיססתם לגביה כבר הרבה זמן, ושאולי תדחוף את הקריירה שלכם למקום שתמיד חלמתם עליו...

 

מגייסת Ford לשעבר: החלפתי משרה קבועה ומכניסה - במשרה זמנית

קלייר תומס, סמנכ"לית משאבי אנוש בחברת GlaxoSmithKline, ענקית הפארמה הבריטית, צברה ניסיון עשיר בתחום משאבי האנוש. בתפקידה הקודם הייתה מנהלת בתחום משאבי אנוש של חברת פורד.
גם תומאס מספרת שהסיכון המקצועי שלקחה היה החלפת משרות – אלא שבמקרה שלה – הנטישה הייתה לטובת משרה זמנית. וכדי לחדד: תומס עזבה משרה מבוססת בחברת פורד הנוחה ועברה לתפקיד, שאז הוגדר כזמני בלבד בחברת
GSK  - בלי שהבטיחו לה מה יהיה הלאה. "זה מאוד לא התאים לאופי שלי, לקחת החלטה פזיזה ולקפוץ למשרה קצרת טווח", היא מספרת, "אבל בסופו של דבר זה הסתדר על הצד הטוב ביותר". כמו שקורה בלא מעט מהמקרים, המשרה הזמנית הפכה למשרה קבועה - והשאר היסטוריה.

מה הניע אותה לבצע צעד כה דרסטי? תומאס מספרת שהמניע העיקרי שגרם לה להגיע (ולהישאר) ב-
GSK הוא החיבור שלה לתעשייה, ובעיקר לאנשים שהיו מסורים למשימה - לעזור לאנשים לחיות חיים ארוכים ולהרגיש טוב יותר - חוויה שונה בתכלית מזו שחוותה קודם לכן בפורד. אין ספק: גם במקרה שלה – הסיכון השתלם בגדול.

 

המגייסת של Starbucks: לקחתי על עצמי את ניהול ההון האנושי בתהליך מיזוג תאגידים

סנדרה פורטר משמשת כיום כסמנכ"לית משאבי אנוש ב-
Starbucks. הרזומה של פורטור מרשים, וכולל תפקידים בחברות המובילות בשוק האמריקאי: בעבר, החזיקה פורטר בתפקידי מפתח בעולם משאבי האנוש בעשור החולף, ביניהם כמנהלת משאבי אנוש בכירה בחברת הטלויזיה HBO, ובענקית התקשורת  O2.

האתגר המשמעותי בחייה המקצועיים, או ההזדמנות כפי שהיא מציגה זאת, היה ניהול של אספקט ההון האנושי ברכישה של חברה קמעונאית גדולה כשעבדה ב-O2. מיזוג החברות צפן בחובו קשיים טכניים רבים, ועמידה בלו"זים צפופים באווירה תחרותית, מספרת סנדרה. "התהליך לימד אותי רבות על עולם משאבי האנוש בכלל ועל עצמי בפרט, ואיפשר לי להפגין מנהיגות. זה לימד אותי בעיקר איך להזיז דברים ולגרום להם לקרות."
וכך היא ממליצה למי שרוצה להתקדם ולהצטיין בקריירה שלו: "דאגו להצטיין בכל תפקיד שאתם מבצעים. נצלו כל הזדמנות אפשרית שיש לכם כדי ללמוד דברים חדשים, ולהפגין את היכולות שלכם. ובעיקר: העזו. קחו סיכונים ועמדו מאחורי התוצאות שלהם – לטוב או לרע".

 

המגייס של FedEx: עזבתי משרה בטוחה בתקופה רגישה בחיי הפרטיים

רזומה מרשים לא פחות ניתן למצוא אצל קווין דנקלד, שמשמש כיום סמנכ"ל משאבי האנוש  FedEx בצפון אירופה. דנקלד הצטרף לצוות משאבי האנוש של FedEx בשנת 1990 בתור מגייס זוטר, ומאז טיפס בהדרגה לתפקידו הנוכחי, תוך שהוא מבצע מגוון תפקידים שונים בחברה תוך שהוא חווה ומכיר את מערך משאבי האנוש מכל הכיוונים האפשריים.

דנקלד מספר כי הסיכון המקצועי הכי גדול שלקח היה לעזוב את החברה בה עבד לפני כן, שם היה עובד מבוסס ומוערך, על מנת להצטרף ל- FedEx - בדיוק בזמן קריטי בו הוא ואשתו ציפו לילדם הראשון - סיטואציה לא פשוטה, שוודאי מוכרת לחלקכם/ן. כיום הוא יכול לומר בבטחה היום כי במבט לאחור - הסיכון הזה התגלה כאחת ההחלטות המקצועיות הנבונות שהוא עשה. "20 שנה לאחר ההחלטה הזו – אני עדיין נהנה מעבודתי", הוא מספר בגאווה. לאחרים הוא נותן טיפ מקצועי שלמד על בשרו: "התייחסו לאחרים בעסק באותו כבוד ויושר שהייתם מצפים לקבל מהם".


המגייס של Bain & Company: החלטתי לעבור לתחום משאבי האנוש

לסיום – הפתעה. לחלקנו זה אולי נשמע מוזר – אבל לא כל המגייסים הגדולים החלו ככאלה. ריצ'ארד קאר, מנהל משאבי אנוש בחברת הייעוץ  Bain & Company, מספר כי הסיכון שהוא לקח היה שינוי כיוון מקצועי. "עד לפני שנתיים הייתי יועץ שותף בחברה, וייעצתי ללקוחות שלנו בתחומים שונים של אסטרטגיה, שיפור ביצועים וייעוץ ארגוני. מצאתי את העבודה מול לקוחות מאוד מתגמלת" מספר קאר. ואז הגיעה הצעה לעבור לתחום משאבי האנוש, על מנת לבצע שם שינוי ארגוני שהיה דרוש - מעבר שקצת חשש ממנו, בגלל שהיה בו נתח קטן יותר של עבודה מול לקוחות. "תחום משאבי האנוש בחברה התנהל בצורה מבוזרת, והיה צורך לבצע שינוי ארגוני ולאחד את התחומים השונים של גיוס, איוש משרות ופיתוח מקצועי תחת מטריה אסטרטגית וניהולית אחת", הוא אומר.
"בסופו של דבר, קאר שמח על ההחלטה שקיבל: לטענתו, תחום זה שונה מאוד מכל מה שחווה והכיר קודם לכן. אך יש לכך יתרונות עצומים – בעיקר מכיוון שכיום הוא יכול לראות את הצד האנושי מנקודת מבט עסקית - אלמנט שהיה חסר לו מאוד בתחום עיסוקו הקודם.


 

 

מגייסים וזוכים: מיהם מצטייני הגיוס של השנה?

מגייסים וקורסים? 6 טיפים שיעזרו לכם לצמצם שחיקה

 

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקהילת מנהלי הגיוס שלנו בלינקדאין!

שתף