עולם העבודה - מאמרים » מדור קורות חיים » Overqualified: איך מתקבלים למשרה "קטנה" מדי?

Overqualified: איך מתקבלים למשרה "קטנה" מדי?

מועמדים רבים לא מבינים איך אפשר שלא להתקבל למשרה שבפירוש, "קטנה" עליהם. הכירו את חששות המעסיקים, הבינו את שורש הבעיה ומצאו את המשרה שמתאימה לכם באמת

מאת: ליאת בן תורה-שושן מנהלת מחלקת שדרוג קורות החיים ב-AllJobs

מחפשי עבודה נוטים לחשוב כי ככל שמרבים, הרי זה משובח ולכן, כשהם מגישים מועמדות למשרה שהיא "קטנה עליהם", הם בטוחים שהמעסיק אמור לקפוץ על המציאה ולחטוף אותם מיד. רק כשההיפך קורה ואף אחד לא חוזר אליהם, הם פשוט לא מבינים מה הבעיה.

חשוב להבין שלהיות Overqualified עבור תפקיד מסוים, לרוב, לא יעזור לכם להשיג את התפקיד.
 
Overqualified - לפעמים הנעל לא ממש מתאימה...


אך ראשית, חשוב להבין - מדוע מעסיקים נרתעים מלהעסיק מועמד שהינו בגדר Overqualified?


כדי להבין מדוע מעסיקים יעדיפו שלא לפנות למועמד כזה, צריך להבין ממה נובע חששם מהעסקת עובדים שגדולים על המשרה. אלה הן הסיבות הנפוצות ביותר:

1. גיוס עובדים כרוך בכסף רב ולכן, כל גיוס נשקל בכובד ראש.

2. מועמד בעל רמת השכלה וניסיון גבוהים יותר מהנדרש, עשוי שלא להסתפק בשכר המוצע לתפקיד.

3. המועמד עשוי לראות בתפקיד תחנת עצירה, עד שימצא את התפקיד אליו הוא באמת שואף להגיע.
 
4. המועמד יהיה קשה לניהול - במיוחד אם היה בעבר מנהל בעצמו.
 

עם יד על הלב - האם אתם באמת מעוניינים במשרה הזו?


מחפשי עבודה רבים שולחים קורות חיים למשרות שקטנות עליהם, והם עושים זאת מסיבות שונות. אחת הסיבות העיקריות היא שלמעשה, חיפוש עבודה בדרג גבוה ואפילו בכיר, אורכת זמן רב יותר. הרי ככל שעולים במעלה הפירמידה, כך היצע המשרות הולך ופוחת. לעומתו, זמן חיפוש העבודה, דווקא מתארך.

כדי לא לשבת ולחכות, רבים מחפשים משרת ביניים כדי להמשיך לעבוד ולפעול, וכמובן, להרוויח כסף. זה הגיוני לחלוטין, אך מכיוון שאף אחד לא אוהב באמת לרדת מהדרג אליו הגיע בחיים, מעטים עושים זאת מבחירה אמיתית. עם הירידה בתפקיד מגיע קושי, אותו קל מאוד לאתר בראיון עבודה, באמצעות השאלות הנכונות. וכמראיינת, אני יכולה לומר לכם שמראיינים יתעכבו ארוכות על הנקודה של הרצון - האם אתם באמת רוצים את התפקיד, או מגיעים אליו מתוך חוסר ברירה.


כך תעקפו את מכשול ה-Overqualified


דבר ראשון, אני יכולה לומר, שכדי לשכנע אדם אחר, תצטרכו להיות אמיתיים עם עצמכם. אם החלטתם להתמודד על משרה ואתם יודעים שזו ירידת מדרגה עבורכם, תצטרכו קודם להיות שלמים עם ההחלטה ולא לבוא אליה ממקום של פשרה. כשמעסיק קולט שאתם נכנסים לתפקיד ממקום של פשרה, הוא יחשוש (ובצדק), שלא תאריכו בו ימים, או שתמלאו את התפקיד בחוסר חשק.


רוצים להתקבל לתפקיד שקטן עליכם? עשו את הדברים הבאים:


1. היו שלמים עם ההחלטה


כפי שכבר הזכרתי - מעסיקים מעדיפים להעסיק עובדים בעלי מוטיבציה ולא עובדים שמגישים מועמדות מתוך פשרה. אם אתם רוצים לעבור את הראיון, בחנו קודם את סיבותיכם לקבלת התפקיד עוד לפני הגעה לראיון.


2. התאימו את קורות החיים שלכם


כדי להתקבל לתפקיד כשאתם לחלוטין מוגדרים כ-Overqualified, ניתן לבצע התאמות רבות בקורות החיים, כמו למשל ניסוח מחדש, עד הנמכת תפקידי עבר, ומחיקת מידע שאינו רלוונטי למילוי התפקיד הנוכחי. אמנם אף אחד לא אוהב למחוק מקורות החיים שלו הישגים והצלחות, אך כדי לא להרתיע את המגייס/ת, זה נחוץ. למשל, אם יש לכם ניסיון ניהולי בולט במיוחד, או תואר שממש גדול על התפקיד - מחיקת מידע זה מהמסמך עשויה בהחלט לעזור.

לסיכום, כולנו יכולים להשתלב בהצלחה במשרות "נמוכות" יותר, הדומות לתפקידים שעשינו בעבר,
אך כדי שזה יקרה אנחנו קודם צריכים להיות שלמים עם עצמנו, ולבטא זאת בקורות החיים ובראיון עבודה.
 
 
כמו כן, זכרו שהמעסיקים מגבשים עליכם דעה כבר בשלב קורות חיים ולכם יש זמן קצר מאוד להציג את עצמכם נכון ולהשאיר רושם ראשוני חיובי ככל האפשר. כדי ליצור מסמך מעולה וללא שגיאות היכנסו למדריך קורות החיים המקיף שהכנו עבורכם - והיעזרו בו.
בהצלחה!
 
 
שתף