עולם העבודה - מאמרים » מדור נשים בעבודה » הריון ולידה: המדריך המלא לפני חופשת לידה

הריון ולידה: המדריך המלא לפני חופשת לידה

האם שינוי תנאי עבודה של עובדת שנכנסה להריון הוא חוקי? האם מגיעים לה פיצויים במידה והיא מתפטרת לאחר חופשת הלידה? עו"ד שאול הזנפלד עונה על שאלות הגולשים


מה החוק אומר לגבי התנכלות לעובדת בהריון? האם מותר לשנות לעובדת הריונית את תנאי העבודה? והאם מגיעים לה פיצויים במידה והחליטה להתפטר לאחר חופשת הלידה? לפניכם 2 שאלות חשובות ששאלו נשים אודות זכויות עבודה בתקופה של הריון ולידה והתשובות שנתן להן עו"ד שאול הזנפלד, מומחה AllJobs בנושא זכויות עובדים.

המדריך השלם לשכירה בחופשת לידה
האם מגיעים לעובדת שהתפטרה למטרת טיפול בילד פיצויים?

שאלה: האם שינוי תנאי עבודה לעובדת בהריון הוא חוקי?

אני בחודש השישי להריון ואני סובלת מהתנכלויות בעבודה. מה החוק אומר? בנוסף, המעביד רוצה לשנות לי את שעות העבודה מ-10:00 עד 18:00 במקום 8:00 עד 16:00. האם זה נחשב הרעה בתנאי עבודה? כמו כן, עקב המצב הכלכלי, המעביד רוצה לשנות לכולם את מבנה השכר שיכלול פחות עמלות. האם הם יכולים לכפות שינויי שכר מקיף החל על כל העובדים כולל אותי, או שאני חריגה כיוון שאני בהריון?

תשובה: כל שינוי בתנאי העסקה של עובדת הרה שהמשמעות שלו הרעת תנאים מהווה מעשה בלתי חוקי העומד בניגוד לחוק עבודת נשים. כל אחד מהעניינים הנזכרים בשאלה, ובוודאי שמשקלם המצטבר ביחד, מהווה הרעת תנאים. לפיכך יש לשואלת עילה טובה להתפטר בדין פיטורים ו/או לתבוע את המעביד בין בהליך של אכיפה ובין פיצויים. מוצע לשואלת לפנות לעורך דין שמתמחה בדיני עבודה על מנת לממש את זכויותיה.

שאלה: האם מגיעים פיצויים בהתפטרות לאחר חופשת לידה?

חזרתי למקום העבודה כאשר הנני 7 חודשים לאחר חופשת לידה וברצוני להודיע למעסיק על התפטרותי. האם מגיעים לי פיצויים ודמי אבטלה?

תשובה:
על פי סעיף 7 לחוק פיצויי פיטורים, במידה והתפטרה עובדת, תוך 9 חודשים מיום שילדה, על מנת לטפל בילד/ה – יראו לעניין חוק זה את התפטרותה כפיטורים.


לכתבות נוספות בנושא זכויות עובדים

כתבות נוספות:
שתף