עולם העבודה - מאמרים » מדור קורות חיים » 3 סיבות לערוך את קורות החיים, גם כשכלום לא השתנה

3 סיבות לערוך את קורות החיים, גם כשכלום לא השתנה

"אין חדש תחת השמש" הוא המשפט שמתאר הכי טוב את הקריירה שלך? זה לא אומר שכדאי להזניח את קורות החיים. שלוש סיבות לשפר ולעדכן את הקובץ גם כשאין שינוי סטטוס אמיתי

מאת: נטלי ברון

אנחנו יודעים שחשוב לכם שמעסיקים ידעו שיש לכם את מה שצריך לתפקיד שרציתם, כי מה לעשות? הרושם הראשוני, עובר דרך קורות החיים ומשפיע על כל התהליך. אבל לפעמים אין אצלנו שינוי משמעותי בקריירה; אנחנו נמצאים באותה עבודה, ללא תנודות מיוחדות בתפקיד וזה רק החשק הזה לבדוק מה קורה בחוץ שגורם לנו לשלוח קורות חיים למשרה או שתיים - ואז לשכוח מזה ולתת לשגרה שוב לשאוב אותנו פנימה.
 


קורות החיים שלכם לא עודכנו לפחות חצי שנה? כדאי מאוד להפסיק לירות על אוטומט ולהעניק להם בחינה תקופתית. יש המון סיבות לעשות את זה דווקא כשנראה שאין שום דבר חדש לכתוב או לנסח. לפעמים בדיוק שינוי כזה יכול להוביל לשינוי אמיתי בקריירה.1. קבלת נקודת מבט רעננה

 

 
קורות חיים שנכתבו לפני חצי שנה או שנה, שייכים לתקופה אחרת. למרות שלא חלף המון זמן ולא קרה שום דבר שמצדיק עריכה של המסמך הזה (ובינינו, למי יש כוח?) רוב הסיכויים שאם תעברו עליו ברפרוף תגלו לפחות כמה נקודות לשיפור.

לפעמים זה ייקח בדיוק כמה דקות שבהחלט שוות את ההשקעה. במקרים אחרים, אתם עלולים לגלות שיש שגיאה שלא חשבתם עליה, פרטי קשר לא עדכניים או תיאורי תפקיד שבכלל לא מבליטים את היכולות שלכם ואולי גם לא רלוונטיים למשרות שאליהם אתם מכוונים היום ושכדאי להתאים אליהן את קורות החיים.
 


2. חלו שינויים בהעדפות האישיות האם המשרות שעניינו אתכם לפני שנה רלוונטיות עבורכם גם היום? ואולי בשנה שחלפה מאז שהצצתם בקורות החיים שלכם רכשתם עוד קצת ידע, נגעתם בפרויקט מעניין או שהתפקיד שלכם השתנה מעט?

כל החידושים האלה יכולים לבוא לידי ביטוי בקורות החיים שלכם, יחד עם המחשבה לגבי הרלוונטיות שלהם לגבי מה שאתם מחפשים היום. לפעמים מדובר בדקויות קטנות שעושות הבדל גדול עבור מי שקורא את קורות החיים שלכם. למשל, החלטתם לחפש עבודה באזור רחוק יותר? ציינו שיש לכם רכב, או גישה לתחבורה ציבורית נוחה. התפקידים שאליהם אתם פונים היום דורשים ידע מעט שונה? חפשו כיצד להבליט את הידע הזה במסמך, בכל תפקיד שלגביו זה אפשרי.
3. הניסיון והידע שודרגו (וכדאי לציין את זה)בדרך כלל, אנשים שלא עורכים את קורות החיים שלהם, נוהגים כך בגלל שהם עדיין באותו התפקיד או באותה החברה, אז התחושה היא שלא קרה שום דבר שמצדיק בכלל עריכה של הקובץ.

אבל ברובם המוחץ של המקרים (לפחות אלו שמגיעים אלינו לשדרוג קורות חיים) יש איזשהו שינוי שראוי לציין. לפעמים זה לא משהו שאתם חושבים עליו, אבל חשוב להבין שעדכון קורות חיים לא מסתכם רק בהוספת שורת 2018-2019 ותפקיד. לפעמים מדובר במיומנויות רכות או בכישורים עדינים יותר שרכשנו או פיתחנו במסגרת התפקיד הנוכחי שלנו. צריך לחשוב מנקודת מבט של מעסיק, שמביט על כל המסמך כמקשה אחת המספרת סיפור לגביכם. איך נראה הסיפור הזה בעיני מישהו שלא מכיר אתכם?

אם הבטתם בקורות החיים ואתם עדיין לא יודעים מה כדאי לשפר, העבירו אותם הלאה לחברים ואנשים שיכולים לתת עוד נקודת מבט ועוד זווית שיכולה לרענן את ההסתכלות שלכם. במיוחד כאלה שבאים מעולם העיסוק שלכם.

הכותבת היא מנהלת תוכן עבודה וקריירה ב-AllJobs
שתף