עולם העבודה - מאמרים » מדור קריירה » נוכחות ברשת - לקידום הקריירה

נוכחות ברשת - לקידום הקריירה

כשהמעסיקים מחפשים עליכם מידע באינטרנט - כדאי שתדאגו לתוצאות טובות. כמה צעדים ראשונים שילמדו אתכם על מיתוג אישי באינטרנט

נוכחות ברשת היא מושג רחב אז קדמו את עצמכם למציאת עבודה בכל רחבי המדיה

יש אנשים שהנוכחות שלהם ברשת חובקת אתרים ורשתות חברתיות: הם כותבים בבלוג של החברה שלהם, מחזיקים בלוג מקצועי, פעילים מאוד בפייסבוק, שולחים ציוץ טוויטר על כל פעולה שלהם, ובאופן כללי כשמקלידים את שמם בגוגל התוצאות הרבות גורמות לנו לחשוב שהם חיים ברשת. אחרים בקושי מוזכרים: אולי הם מעלים תמונות לפיקאסה, בכינוי במקום בשמם המלא, או שהם בעלי חשבון YouTube (שוב, בכינוי). ואולי מעט יותר.

היום אנחנו מבינים שכדאי לאפשר למעסיקים ולמגייסים שמחפשים אותנו, לקבל את המידע שאנחנו מוכנים להגיש. שכדאי לתת לשוק העבודה להתרשם מאיתנו.

העלאת מידע רלוונטי לרשת עוזרת לנו בכמה מישורים:

1.מחזקת את ההתרשמות: אם המעסיק ראה את התכנים שלנו והתרשם – הרושם הטוב נשאר, וגורם לו לזכור אותנו. וזה הישג גדול, כי במרוץ אחר המשרה, כל אחד צריך להתבלט ולהיזכר.

2. מעידה על ביטחון עצמי: אם מישהו מאפשר לכל אחד להתרשם מפעולותיו ומעבודתו, כנראה שהוא יודע שהוא עושה עבודה טובה, ומרגיש מספיק בטוח בתוצאותיה. ואת זה מעסיקים בהחלט מחפשים.

3. מחזקת מיתוג אישי מקצועי: כאשר מעלים לרשת תכנים בתחום מקצועי מסוים, בסופו של דבר נוצרת זהות בין התחום המקצועי לבין השם שלנו. וכך מ"עורך-דין" אנחנו יכלים להפוך את עצמו ל"עורך דין מומחה במיסוי בינלאומי". מ"מפיק אירועים" ל"מפיק מסיבות בסגנון הוליווד". מ"מזכירה" ל"מייעלת תהליכי אדמיניסטרציה".

איפה מתחילים?
לא כדאי לקפוץ ישר למים העמוקים ולהסתער על הרשת. כדאי להתחיל בפלטפורמות בסיסיות וגמישות.
הנה שלוש דוגמאות למקומות שבהם אפשר להתחיל לייצר נוכחות:

יוצרים פרופיל LinkedIn. הלינקדאין היא רשת חברתית מקצועית המתאימה יותר לבכירים ובעלי מקצועות חופשיים, והיא רשת חברתית-מקצועית הגדולה והמובילה בעולם. הרשת מאפשר מיתוג אישי כאשר העמוד האישי המהווה רזומה מורחב מאוד, מחולק להגדרות של השכלה, ניסיון מקצועי, וכישורים או תחומי מומחיות מיוחדים. יתרון: הרשת מאפשרת יצירת נטוורקינג מקצועי סביב העמוד שלכם. יתרון גדול עוד יותר: עמוד LinkedIn שלכם ייקרא גם על ידי אנשים שלא הפניתם אותם לשם: מגייסי כח אדם מחפשים שם מועמדים למשרות, וגם אנשים מה-network שלכם יוכלו להמליץ עליכם או להציע לכם הזדמנויות, אפילו בלי שפניתם.

שתף